Paccar rozpoczyna budowę centrum dystrybucji części samochodowych w Budapeszcie

8 października 2007, 0:00

Węgierskie centrum dystrybucji części Paccar rozpocznie działalność w połowie 2008 r.

Przedstawiciele firmy Paccar wmurowali kamień węgielny pod nowoczesne centrum dystrybucji części samochodowych (PDC) w Budapeszcie na Węgrzech. Gospodarzami uroczystości byli Prezes firmy Paccar Mark Pigott i ambasador USA na Węgrzech April Foley, a uczestniczyli w niej również ambasador Holandii Ronald Mollinger, członkowie Rady Nadzorczej DAF oraz węgierscy przedstawiciele rządu i administracji lokalnej.
Budowa zakładu o powierzchni 25,000 m2 już się rozpoczęła, a jego zakończenie planowane jest na połowę 2008 r.
Nowe centrum dystrybucji będzie odgrywało kluczową rolę w zapewnieniu DAFowi rozwoju na rynkach Europy Środkowej i Wschodniej – oświadczył Aad Goudriaan, Prezes firmy DAF i Wiceprezes Paccar. – DAF stale zwiększa swoją obecność na szybko rozwijającym się rynku, jaki tworzy dwanaście nowych krajów członkowskich Unii. Udział naszej firmy w tym rejonie wynosi obecnie 16% w segmencie ciężarówek powyżej piętnastu ton, w porównaniu z 13% udziałem w zeszłym roku. Oceniamy, że rynek ciężarówek w Europie Środkowej i Wschodniej w ciągu nadchodzących pięciu lat osiągnie poziom 100,000 sztuk.

Po zakończeniu budowy zakładu w Budapeszcie, Paccar będzie posiadał trzynaście centrów dystrybucji części na całym świecie. Każde z nich zostało wybudowane w strategicznej lokalizacji, pozwalającej na zapewnianie codziennego wsparcia w zakresie dostarczania części zamiennych dla stale rosnącej sieci dealerów i klientów firmy Paccar. Od 1996 roku firma Paccar Parts potroiła swój poziom sprzedaży, osiągając w 2006 r. prawie 2 miliardy dolarów.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!