Certyfikat dla urządzenia do tachografów cyfrowych

22 października 2007, 0:00

Firma WSOP uzyskała dopuszczenie do stosowania urządzenia TC-net Basic oraz TC-net Comfort wydane przez Główny Urząd Miar w Warszawie.
Urządzenia te – produkowane przez niemiecką firmę TachoControl Semmler – mają potwierdzoną przydatność do stosowania jako urządzenia warsztatowe do sprawdzania, aktywacji, kalibracji oraz napraw tachografów analogowych i cyfrowych. Mogą być stosowane wraz z urządzeniami rolkowymi MAHA do wyznaczania współczynnika charakterystycznego pojazdu – stanowisko bazy drogowej na rolkach. Główny Urząd Miar w Warszawie wydał Świadectwo Ekspertyzy dla TC-net (i jego odmian) potwierdzające to zastosowanie.

MAHA Polska wraz z WSOP Gliwice oraz producent urządzenia firma TachoControl Semmler przygotowały ofertę na rolkowe stanowisko do aktywacji i kalibracji tachografów cyfrowych. Jedno z pierwszych takich stanowisk zostało zamontowane w fabryce MAN w Niepołomicach.
System do pomiaru przebytej drogi „TC-net” jest światową nowością w zakresie kontroli tachografów dla ciężarówek i autokarów zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej. Dzięki konstrukcji modułowej może być używany na rolkowych stanowiskach do badania hamulców z podłączoną (lub nie) rolką pomiarową. Łatwość i szybkość przeprowadzania badania, jak również bezpośredni wydruk protokołu wraz z plombami gwarantuje sprawność stanowiska kontrolnego. Przyrząd ten otrzymał także homologację niemieckiego instytutu PTB (Physikalisch-Technische Bundesanstalt) i jest uznawany przez wielu producentów tachografów.
Uniwersalny przyrząd pomiarowy został opracowany z myślą o użytkowaniu warsztatowym. Obsługa menu przebiega bezpośrednio na komputerze PC (również laptopie lub Touch Screenie) i z tego poziomu można zlecić wydruk protokołu kontrolnego sprawdzanego tachografu. Protokoły kontrolne drukowane są równocześnie plombami do zamocowania na tachografie i ograniczniku prędkości.

Urządzenia są dostępne w 2 wersjach:
1. Wyposażenie podstawowe (TC-net Basic): zintegrowany ze stanowiskiem do kontroli hamulców nadajnik indukcyjny.
2. Wyposażenie komfortowe (TC-net Comfort): stanowisko do kontroli hamulców wraz w rolką pomiarową Semmlera (dobudowana trzecia rolka Semmlera zamiast rolki MAHY).
Zestaw TC-net zawiera zintegrowane oprogramowanie TC-net-software dla zarządzania wszystkimi typami tachografów, danymi klientów, przejmowaniem danych do pomiaru oraz umożliwia wydruk na protokole kontrolnym. Oprogramowanie bazuje na systemie Windows. Software ten może być również częścią programu EUROSYSTEM MAHA bez konieczności przebudowy jednostki sterującej.

Serwis WSOP Gliwice jest upoważniony do wykonywania usług serwisowych oraz kalibracji opisanych stanowisk i ściśle współpracuje z innymi firmami zajmującymi się powoływaniem punktów kontroli tachografów, tworząc kompleksowe rozwiązanie dla klienta.

Od początku maja 2006 roku w UE, a tym samym również w Polsce, obowiązuje ustawa o tachografie cyfrowym jako nowoczesnym urządzeniu technicznym służącym do rejestrowania danych dotyczących prowadzenia pojazdu i przerw w czasie jazdy, w ciągu całego cyklu przewozu drogowego.
Urządzenie rejestruje prędkość i przejechaną odległość, a ponadto wszelkie inne zdarzenia w czasie prowadzenia pojazdu. Rejestrowane dane zapisane są w pamięci tachografu cyfrowego i przechowywane przez 365 dni w roku. Zapisywane są również w pamięci karty kierowcy, wkładanej do otworu tachografu. Karta ta przechowuje dane z 28 kolejnych dni i po tym czasie kierowca musi przekazać je do archiwizacji. Służy do tego system informatyczny, w który przedsiębiorca musi się zaopatrzyć.
Ustawa nakłada na producentów nowych pojazdów konieczność instalowania tylko tachografów cyfrowych w pojazdach wyprodukowanych po 1 maja 2006 roku oraz ich aktywację i kalibrację w punktach obsługi tachografów cyfrowych.

Kontakt handlowy:
WSOP Gliwice Sp. z o.o.
tel. (32) 332-49-30

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!