Kolejne połączenia w ramach usługi DHL Europlus

26 października 2007, 0:00

DHL Express uruchomił kolejne połączenia w ramach międzynarodowej usługi drogowej DHL Europlus. Do dotychczasowych krajów europejskich dołączyły dwa nowe – Rosja i Turcja. Tym samym usługa DHL Europlus obejmuje już 29 państw.

W ramach DHL Europlus przesyłki do Turcji docierać będą w ciągu 5-7 dni roboczych, natomiast do Rosji – 6-8 dni. Tu usługa dostępna jest dla okolic St. Petersburga i Moskwy, a jej zasięg będzie sukcesywnie poszerzany. Oba te kraje nie należą do Unii Europejskiej, dlatego też przesyłki na tych kierunkach podlegają odprawie celnej. DHL zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę w tym zakresie.

Rozszerzenie zasięgu usługi DHL Europlus o Rosję i Turcję jest odpowiedzią na potrzeby klientów firmy i wsparciem prowadzonej przez nich wymiany handlowej i biznesowej. To także kolejny krok w realizacji długofalowego planu ekspansji sieci międzynarodowych połączeń drogowych DHL Express na terenie Europy. W lutym 2007 skrócony został z 3 do 2 dni czas transportu drogowego w kierunku Niemiec, głównego partnera handlowego Polski. Natomiast w maju do sieci połączeń drogowych dołączyły dwa kraje – Bułgaria i Rumunia.

DHL Europlus
DHL Europlus został wprowadzony do oferty DHL Express w październiku 2004 roku. Obecnie usługa jest dostępna w 29 krajach europejskich (Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja, Węgry, Irlandia, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania, Rosja, Turcja) i planowane jest poszerzenie jej zasięgu o kolejne kraje.
Daje ona klientom możliwość transportu przesyłek o maksymalnej wadze do 2 500 kg. Klienci mają możliwość śledzenia losów przesyłek, m.in. za pomocą internetowego systemu Track&Trace. Na wybranych kierunkach mogą korzystać także z opcji dodatkowych, np. nadanie przesyłki za pobraniem (COD), dodatkowe ubezpieczenie, możliwość zamówienia i przesłania przesyłki na koszt odbiorcy oraz otrzymanie dowodu doręczenia przesyłki do odbiorcy (POD), zlecenie importowe – odbiór przesyłki w innym kraju w połączeniu z opcją „płaci odbiorca”.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!