System zarządzania flotą pojazdów FM Tracer

2 listopada 2007, 0:00

Rodzina produktów firmy Drabpol ( generalnego przedstawiciela Polsce koncernu Siemens VDO oraz Omnibridge- producenta systemów FM ), służących do zarządzania flotami wzbogaca się o nowy produkt. Do znanych i powszechnie stosowanych urządzeń rodziny Fleet Manager 200 i Fleet Manager 300 dołącza FM Tracer.

Jest to urządzenie nowej generacji zawierające wewnętrzny odbiornik GPS oraz modem GSM/GPRS. Użyty odbiornik GPS pozwala na zapis pozycji pojazdu z najwyższą dokładnością. Modem pozwala natomiast na przekaz danych oraz śledzenie pojazdu w czasie rzeczywistym. Opcjonalnie urządzenie może korzystać z komunikacji za pomocą satelity, co pozwala na śledzenie pojazdu nawet wtedy, gdy znajduje się on poza zasięgiem GSM.
Jako opcja występuje też następna ciekawa funkcja – mianowicie po zainstalowaniu specjalnego zestawu głośnomówiącego urządzenie może być wykorzystane jak telefon.

Oprogramowanie obsługujące to urządzenie pozwala na śledzenie w czasie rzeczywistym, a także na odtworzenie danych historycznych o jazdach przechowywanych w pamięci. Możemy także definiować tzw. lokalizacje czyli jednoznacznie określone obszary na mapie, których pojazd nie powinien opuścić lub też takie o których chcemy się czegoś dowiedzieć, np. jak długo pojazd w nich przebywał (np. biura naszych klientów) Możemy definiować tzw. aktywne zdarzenia o których będziemy powiadamiani SMS np. użycie klawisza alarmu (opcja), opuszczenie określonej strefy, czy też rozłączenie akumulatorów.
Jedną z najbardziej przydatnych i ciekawych funkcji urządzenia jest wewnętrzna bateria podtrzymująca przez określony czas funkcje systemu nawet po rozłączeniu zasilania. Jednym słowem nawet jeżeli akumulatory pojazdu zostaną odłączone, my i tak będziemy mogli śledzić nasz pojazd.
FM Tracer w standardzie będzie śledził prędkość pojazdu, przejechaną drogę, przekroczenia prędkości, gwałtowne hamowania, nadmierne przyspieszenia etc. Dwa dodatkowe programowalne wejścia umożliwiają obsługę rejestracji pracy dodatkowych urządzeń np. – otwarcie drzwi załadunkowych.
Oprogramowanie będzie przypominać o następnym serwisie, czy też upływie terminu ważności prawa jazdy kierowcy.

Zupełnie nową cechą w naszej ofercie jest fakt, iż urządzenie działa w oparciu o program umiejscowiony na serwerze producenta- FM-WEB. Daje to klientowi możliwość wykorzystania informacji o pojeździe bez konieczności instalowania oprogramowania. Wystarczy, że klient dysponuje standardową przeglądarką internetową oraz dostępem do Internetu ,aby z dowolnego miejsca na świecie możliwe było zarządzanie flotą, sprawdzanie sposobu użytkowania, czy tez śledzenie naszych pojazdów.

W skrócie, użytkując FM Tracer zyskujemy:
– wiedzę gdzie są i gdzie były pojazdy
– informację o wszelkich zdarzeniach negatywnych i miejscu ich wystąpienia
– informacje o pobycie w strefach zagrożonych lub wjeździe do stref zabronionych
– bezpieczeństwo kierowców i pojazdów
– większą produktywność pojazdów

– obniżenie kosztów eksploatacji

 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!