Kuehne + Nagel International AG – 9-mcy wynik finansowy 2007

2 listopada 2007, 0:00

Globalny operator logistyczny Kuehne + Nagel Group przyspieszył wzrost obrotów i dochodów w trakcie pierwszych dziewięciu miesięcy 2007 roku. W porównaniu z okresem poprzedniego roku obroty wzrosły o 15, 7 % do 15,378 milionów CHF, a wynik operacyjny EBITA poprawił się o 16,0 % i wynosi 709 milionów CHF.
Zysk netto wynosi 408 milionów CHF co oznacza wzrost o 29,9 %.

Spedycja morska
Dywizja morska Kuehne + Nagel odnotowała 16 % wzrost wolumenu, pomimo spadku globalnego rynku transportu morskiego o 7-8 %.
Kuehne + Nagel przyjął znaczne wzrosty wolumenów kontenerowych na kierunkach Azja Pacyfik. Rozbudowano na skale ogólnoświatową firmowy zintegrowany serwis IT, szczególnie w Australii / Nowej Zelandii, Ameryce Centralnej i Europie Wschodniej. Wynik marży EBITDA jest stabilny i wynosi 4,2 %. Wynik operacyjny wzrósł o 15,2 % w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Spedycja lotnicza
Tonaż wzrósł o 15 % , pomimo niskiego wzrostu rynku globalnego o 4% w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku. Wzrost produktywności i wydajne zarządzanie kosztami doprowadziło do poprawienia wyniku operacyjnego o 31,5%.

Kolejowa & Drogowa Logistyka
Dziewięciomiesięczny obrót wzrósł o 16,9%, ponad dwa razy więcej niż wzrost całego rynku globalnego. Jednocześnie Kuehne + Nagel dodatkowo inwestowało w ekspansje i konsolidację sieci połączeń. Za okres pierwszych dziewięciu miesięcy, wynik operacyjny był o 18,1% niższy niż w roku ubiegłym; jednakże wynik operacyjny za trzeci kwartał wzrósł 2,2 miliona, w porównaniu z tymi samymi kwartałami ubiegłego roku. Marża EBITDA była na poziomie 1,2%.

Contract Logistics

W logistyce kontraktowej, gdzie wzrost i marże zostały utrzymane na wysokim poziomie pomimo tradycyjnego słabszego okresu w terminie letnim, wysoki wynik został osiągnięty, mimo wdrażania innowacyjnych przedsięwzięć w firmie. Marże poprawiły się do poziomu 5% dzięki wzrostowi wydajności i wzmocnieniu elastyczności produkcji. Wynik operacyjny wzrósł o 23%.

Klaus Herms, CEO Kuehne + Nagel International AG powiedział:
„Nasz dynamiczny wzrost jest rezultatem silnego globalnego handlu, naszej zdolności do oferowania klientom wielu wartości dodanych, a także zintegrowanego serwisu na skalę ogólnoświatową. Wydajne wdrożenie naszej strategii jest odzwierciedlone w stabilnym wzroście wskaźników zanotowanym w każdej działalności naszego biznesu i w każdym regionie. Jesteśmy pewni, że ten korzystny trend zostanie zachowany i oczekujemy równie dobrych wyników pod koniec roku.”

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!