Bezpłatna pomoc drogowa na autostradach w Czechach

12 lutego 2016, 10:26

Czesi zdecydowali się na odważne rozwiązanie i zamierzają oferować bezpłatną pomoc drogową na autostradach. Na razie pilotażowy program trafi na drogę oznaczoną numerem D1. W przyszłości wszystkie autostrady mają zostać objęte podobną pomocą.

Do dyspozycji kierowców będą specjalne pojazdy pomocy drogowej. Na pomoc może liczyć nawet kierowca, któremu zabraknie paliwa, przebije się opona lub którego samochód dozna nagłej awarii. Do tej pory kierowca musiał na własną rękę organizować sobie pomoc w takich przypadkach, a taka pomoc, zwłaszcza za granicą, do najtańszych nie należy. Czesi postanowili jednak pójść kierowcom na rękę i od teraz podróżując po czeskich autostradach można liczyć na bezpłatną pomoc drogową.

Do najważniejszym zadań takie pomocy drogowej będzie dotarcie na miejsce awarii i oznakowanie jej. Następnie obsługa będzie starała się pomóc kierowcy w rozwiązaniu problemu. Oczywiście nie wchodzą w grę skomplikowane naprawy mechaniczne na poboczu autostrady. Pomoc co najwyżej pomoże zmienić oponę albo odholuje auto w bezpieczne miejsce, lub zorganizuje się lawetę. W samochodach pomocy drogowej znajdzie się miejsce na podstawowe narzędzia, a także sprzęt gaśniczy, materiały medyczne i środki czystości.

Na pomoc mogą liczyć wszyscy kierowcy w tym także obcokrajowcy. Bezpłatne wsparcie jest usługą, którą podróżni otrzymują w zamian za wykupienie winiety. Docelowo będą obsługiwać wszystkie główne drogi w Czechach.

W razie potrzeby należy dzwonić na specjalny numer: 800 280 281. Przypominamy, że pomoc na razie funkcjonuje na autostradzie D1.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!