Nowy serwis Renault Trucks w Inowrocławiu

9 listopada 2007, 0:00

26 października 2007 firma PW Autos uroczyście otworzyła nowy serwis samochodów ciężarowych Renault Trucks w Inowrocławiu na Kujawach. Nowy obiekt powstał tuż obok istniejącego w tym miejscu od lat serwisu na rogu ulic Poznańskiej i Transportowca, więc klienci nie będą musieli uczyć się nowego adresu…

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Autos Spółka z o.o., którego siedziba znajduje się w Solcu Kujawskim pod Bydgoszczą powstało w 1991 roku. Na początku działalności firma zajmowała się dystrybucją części zamiennych między innymi do pojazdów produkowanych w byłych krajach tzw. „demokracji ludowej”. W latach późniejszych oferta została rozszerzona o pakiet części do pojazdów zachodnich marek oraz naczep i przyczep, jak również osi i zawieszeń. Dziś Autos ma 46 filii na terenie całego kraju i centralny magazyn w Solcu Kujawskim o powierzchni 20.000 m2.
W 1995 roku Autos został autoryzowanym dystrybutorem Renault Trucks. Dzisiaj firma sprzedaje nowe pojazdy ciężarowe Renault Trucks o dopuszczalnej masie całkowitej od 2,8 t do 32 t, oryginalne części zamienne i zapewnia pełną obsługę serwisową ciężarówek francuskiego producenta. Równolegle prowadzi sprzedaż używanych samochodów ciężarowych Renault Trucks.

Nowy budynek w Inowrocławiu ma pełnowymiarowe, przejazdowe stanowiska o długości 24 m. Trzy przeznaczone są do napraw i obsługi, jedno to nowocześnie wyposażone stanowisko diagnostyczne oraz do sprawdzania i ustawiania geometrii podwozia i stanu zawieszenia. Czwarta brama to profesjonalna myjnia portalowa, w której wykonywane będą również dodatkowe usługi, np. bardzo poszukiwana dezynfekcja chłodni i izoterm.
Warsztat wyposażony jest w bogaty zestaw przyrządów, urządzeń i narzędzi umożliwiających wykonanie każdej naprawy. Dostęp do naprawianych samochodów z każdej strony jest możliwy dzięki kanałom (połowa stanowisk) i podnośnikom umożliwiającym uniesienie w pełni załadowanego zestawu. Powierzchnia nowego serwisu to 870 metrów kwadratowych, z czego 480 przypada na warsztat, 130 na myjnię, a reszta to pomieszczenia socjalne i biurowe.
– Oczywiście działamy w sieci Renault Trucks 24/24, więc do dyspozycji naszych klientów mamy dyżurujący całą dobę samochód serwisowy – mówi Waldemar Ciesiółka, szef inowrocławskiego oddziału firmy Autos. – Poza tym oferujemy też bogaty zestaw usług niezbędnych dla sprawnego funkcjonowania ciężarówek naszych klientów. Serwisujemy także tachografy, hydrauliczne platformy załadunkowe, osie naczep i przyczep, ich układy hamulcowe, klimatyzacje oraz układy niezależnego ogrzewania.

Na uroczystość otwarcia inowrocławskiego serwisu przyjechało ponad 300 klientów firmy.

Niektórzy już w czasie imprezy zdecydowali się na zakup nowych samochodów (2xPremium i 1x Magnum), bardzo też podobał im się nowy obiekt. Nie obyło się bez przecięcia wstęgi, którego dokonali prezes Renault Trucks Polska, Dominique Pollien oraz właściciel Autosu, Marek Sałek. Obaj prezesi przekazali też kluczyki do dwóch świeżo zakupionych Renault Maxity szefowi transportu firmy AMPOL-Merol z Wąbrzeźna, Stanisławowi Gęsickiemu. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!