Ponad 100.000 pojazdów objętych umowami z Goodyear FleetOnlineSolutions

9 listopada 2007, 0:00

FleetOnlineSolutions, stworzony przez Goodyear system zarządzania oponami dla flot pojazdów ciężarowych i autobusów, odnotował znaczący rekord. System ma już w swej bazie ponad 100.000 pojazdów, co oznacza dziesięciokrotny wzrost w ciągu dwóch lat.
Na początku 2005 roku baza FleetOnlineSolutions liczyła zaledwie 10.000 obsługiwanych pojazdów. Obecnie jest to sektor wart blisko 25 milionów euro, obejmujący swym zasięgiem 23 kraje – w tym Polskę – i 280 umów podpisanych z operatorami flot.

FleetOnlineSolutions (FOS) to zintegrowany system, który przechowuje wszystkie dane, wymogi i uzgodnione koszty klienta. Platforma FOS działa w internecie, dzięki czemu dostawcy usług Goodyear TruckForce, czy to prowadzący regularne warsztaty flot, czy też dostarczający usługi road assistance w innych krajach, mają zapewniony stały dostęp do informacji w ich własnym języku i możliwość przeprowadzenia wszystkich niezbędnych prac, wystawienia faktur czy aktualizacji systemu. Z kolei klientom FOS zapewnia internetowy dostęp do umów, dealerów opon (TruckForce), usług bieżnikowania oraz pomocy drogowej Serviceline 24h firmy Goodyear.

FOS gwarantuje, że usługi związane z ogumieniem są wykonywane w terminie, dokładnie według wymagań klientów oraz po ustalonym wcześniej koszcie. Dostawca usługi aktualizuje system w miarę postępu prac, a klient ma dostęp do potrzebnych danych floty w trybie online oraz możliwość obserwacji postępu prac. System oferuje również gwarancję płatności. Usługodawca otrzymuje zapłatę bezpośrednio od Goodyeara, a klient dostaje centralnie wystawioną fakturę, zwykle raz w miesiącu, co ułatwia rozliczenia.
Inne korzyści dla operatorów płynące z systemu to dostęp do raportów on-line oraz pełna widoczność operacyjna.
System FOS został uruchomiony w 2003 roku.

Funkcjonalność systemu FOS jest wciąż udoskonalana. Najważniejszym projektem w 2007 roku było wprowadzenie procesu Post Authorization. Pozwala on klientowi na akceptowanie prac przez Internet. Post Authorization z powodzeniem wprowadzono w Wielkiej Brytanii na początku września, a do końca tego roku będzie dostępny we wszystkich pozostałych krajach.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!