Wyłoniono zwycięzców finału konkursu Scania Top Team 2007

12 listopada 2007, 0:00

Zwycięzcą międzynarodowego finału konkursu Scania Top Team 2007, który odbył się 10 listopada 2007 w Warszawie został zespół: G-H Północ z Włocławka i Bydgoszczy w składzie: Piotr Janas, Grzegorz Taglewski, Janusz Paziewski, Krzysztof Marachowski, Zbigniew Taglewski, Wojciech Sawoni zdobywając 223,5 pkt na 250 możliwych.
Jest to najlepszy wynik w historii Top Team.

Międzynarodowy finał konkursu Scania Top Team został zorganizowany już po raz szósty.
Tegoroczne półfinały odbyły się w maju w Södertälje w Szwecji, a finał 10 listopada w Warszawie.

Konkurs Top Team jest przeznaczony dla pracowników obsługi całej globalnej sieci serwisowej Scania. Jego koncepcja narodziła się w Szwecji w późnych latach 80-tych, w latach 90-tych konkurs obejmował już serwisy Scania w całej Skandynawii.
Obecnie konkurs ma zasięg światowy i stanowi ważny element szkoleń pracowników.
Główne założenia konkursu to:
– zachęcanie pracowników serwisów Scania do stałego podnoszenia kwalifikacji
– podniesienie i wzmocnienie statusu pracowników obsługi

– poprawa przepływu informacji pomiędzy poszczególnymi działami wewnątrz serwisu i podkreślenie znaczenia pracy zespołowej.

Tegoroczna edycja Top Team została podzielona na dwie części. Jedna obejmowała zagadnienia dotyczące pojazdów serii P i R, w której brały udział drużyny z 26 krajów (gospodarzem była Scania Polska S.A. we współpracy z działem sprzedaży i obsługi Scania CV AB i Scania Academy), natomiast druga obejmowała zagadnienia dotyczące pojazdów serii 4 i przeznaczona jest dla 5 krajów Azji (gospodarzem była Scania Malezja we współpracy ze Scania Academy).

Konkurs Top Team odbywa się w dwóch etapach: krajowym oraz międzynarodowym. Finały krajowe organizowane są co dwa lata w latach parzystych przez regionalnych dystrybutorów. Finały międzynarodowe, organizowane przez Dział Sprzedaży i Usług Scania CV AB i Scania Academy odbywają się co dwa latach w latach nieparzystych. Zwycięzcy finałów krajowych zostają automatycznie zakwalifikowani do udziału w finałach międzynarodowych.

W tym roku o tytuł najlepszych pracowników serwisu „świata Scania” walczyli: Vasco (Włochy), From Dutch (Holandia), Eteläkaaren Jurtaanit (Finlandia), Team New Zealand (Nowa Zelandia), Kühlborn (Niemcy), Slovenské Orly (Republika Słowacji), Csapágyasok (Węgry), G-H Północ (Polska), Austrian Power (Austria), Top Team Belgium (Belgia).

Finałowe eliminacje odbyły się w dwóch grupach. Każdy zespół musiał przejść testy na specjalnie przygotowanych stanowiskach, gdzie czekał ich m.in. test teoretyczny i zadania polegające na wykrywaniu specjalnie spreparowanych usterek. Każdy etap musiał być przez zespół dokładnie udokumentowany. Należało znać i wykorzystywać wszystkie procedury serwisowe, umieć korzystać z aplikacji komputerowych, wiedzieć, jakich narzędzi trzeba użyć. Liczył się też czas wykonania każdego zadania.

Podczas, gdy jedna grupa rozwiązywała zadania na kolejnych stanowiskach obsługi, druga uczestniczyła w zajęciach na stanowiskach informacyjnych, gdzie zawodnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu Scania Retail System (SRS), organizacji serwisu, nowego silnika Scania XPI.

Polacy w światowej czołówce
W poprzedniej edycji międzynarodowego finału Top Team 2005 zespół polskich pracowników serwisu Waw-Team z Nadarzyna zajął drugie miejsce.

W tegorocznych eliminacjach konkursu uczestniczyło 120 polskich mechaników reprezentujących 27 serwisów. Pierwszy etap zmagań konkursowych odbywał się za pośrednictwem unikalnego internetowego systemu zarządzania szkoleniami Scania Training Management System.

Do polskiego finału zakwalifikowało się 5 zespołów. Najlepszą wiedzą z zakresu obsługi klienta, diagnostyki, bieżącej obsługi pojazdów, budowy pojazdu, prowadzenia dokumentacji warsztatowej oraz przeprowadzania napraw wykazał się zespół „G-H Północ” reprezentujący serwisy dealera Granosik-Hołowiński we Włocławku i Bydgoszczy.

Reprezentujący w finale polskich mechaników zespół pracował w składzie: Piotr Janas, opiekun zespołu, Bydgoszcz, Zbigniew Taglewski, Włocławek, Janusz Paziewski, Bydgoszcz, Krzysztof Marachowski, Bydgoszcz, Grzegorz Taglewski, Włocławek, Wojciech Sawoni, Włocławek.
Podczas międzynarodowego półfinału zorganizowanego w Södertälje w połowie maja 2007, gdzie spotkało się 26 ekip z całego świata, zespół G-H Północ spisał się doskonale i zajął 4 miejsce w swojej grupie (13 zespołów). W rezultacie nasi zawodnicy znaleźli się w grupie 10 najlepszych zespołów świata i wzięli udział w międzynarodowym finale Top Team 2007.

Po raz pierwszy międzynarodowy finał Top Team odbywa się w Polsce, w siedzibie Scania Polska S.A. w Nadarzynie. Organizacja tak prestiżowych w „świecie Scania” zawodów właśnie w Polsce jest dowodem uznania dla polskich mechaników i pracowników serwisów za ich doskonałą znajomość pojazdów, profesjonalizm i najwyższy poziom obsługi klientów, użytkowników pojazdów Scania.

Zwycięzcą finału Międzynarodowego Konkursu Top Team 2007, który odbył się 10 listopada 2007 w Warszawie został zespół: G-H Północ z Włocławka i Bydgoszczy w składzie: Piotr Janas, Grzegorz Taglewski, Janusz Paziewski, Krzysztof Marachowski, Zbigniew Taglewski, Wojciech Sawoni zdobywając 223,5 pkt na 250 możliwych. Jest to najlepszy wynik w historii Top Team.

Wyniki finału Top Team 2007:
1. Polska – 223,5 pkt
2.Holandia – 198,0 pkt
3.Włochy – 188,5 pkt
4.Finlandia – 183,0 pkt
5.Niemcy – 179,0 pkt
6.Austria – 176,5 pkt
7.Nowa Zelandia – 166,5 pkt

8.Słowacja – 142,5 pkt
9.Węgry – 128,0 pkt
10.Belgia – 93,5 pkt

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!