Fiege wygrywa przetarg

23 listopada 2007, 0:00

Firma Fiege poinformowała o nowym kontrakcie podpisanym z firmą 3M.

Jakiś czas temu firma 3M przedsięwzięła starania, by uruchomić Środkowoeuropejskie Centrum Dystrybucji (Central European Distribution Centre, CEDC), które umożliwi firmie jednocześnie bezpośrednią obsługę klientów w Polsce, Czechach, na Węgrzech i zaopatrywanie pozostałych magazynów 3M w Europie Wschodniej.
Ogłoszono przetarg na obsługę Środkowoeuropejskiego Centrum Dystrybucji. Usługi w tym zakresie zdecydowano po raz pierwszy powierzyć operatorowi logistycznemu. W przetargu udział wzięła również Fiege, dotychczasowy dostawca usług logistycznych dla 3M w Polsce.
Realizację projektu powierzono ostatecznie Fiege.
Zakres usług obejmuje: realizację zamówień klientów, zaopatrywanie pozostałych magazynów 3M z regionu Europy Wschodniej, magazynowanie i dystrybucję, usługi podnoszące wartość produktów i inne związane z dostosowaniem artykułów do lokalnych wymogów (np. tworzenie zestawów promocyjnych), a także prowadzenie dokumentacji dostaw w wielu wersjach językowych.

„Cieszymy się z wygranego przetargu i rozszerzenia dotychczasowej współpracy z firmą 3M. To niewątpliwie nie tylko znaczący sukces, lecz również duże wyzwanie. Dołożymy starań, aby jak najlepiej wywiązać się z powierzonych nam zadań” – powiedział Piotr Kohmann, dyrektor Generalny Fiege Sp. z o.o.

Nowe CEDC 3M będzie znajdować się na Śląsku (w Dąbrowie Górniczej). Lokalizacja ta pokrywa się ze „środkiem ciężkości” dla obszaru Europy Środkowo-Wschodniej, a także posiada dobre połączenia z głównymi miastami Polski i regionu. Dodatkowo oferuje ona stosunkowo dobrą infrastrukturę drogową do głównych rynków Polski, Czech i Węgier, które mogą zostać obsłużone w 24 lub 48 godzin. Ponadto region cechuje się wciąż konkurencyjnym poziomem kosztów oraz oferuje dostępność wykwalifikowanej siły roboczej. Obiekt w Dąbrowie Górniczej powstał w 2005 roku. Powierzchnia, którą zajmuje Fiege wynosi 45 000 m2 . Obiekt klasy A, oferujący usługi składu celnego, wyposażony jest w instalację tryskaczową, system telewizji przemysłowej i monitoringu 7/24 oraz posiada bezpośredni dostęp do bocznicy kolejowej. Całkowita powierzchnia przeznaczona do obsługi 3M wynosi 15 000 m2 .

Uruchomienie działalności jest planowane na styczeń 2008 roku.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!