18 ton świątecznego nastroju

7 grudnia 2007, 0:00

Świąteczny konwój amerykańskich ciężarówek MACK Coca-Coli wyrusza na polskie drogi.

Napędzane są legendarnym, dwunastocylindrowym silnikiem Detroit Series 60 o pojemności 12.7 litra. Mają długość 16.5 metra, wysokość 4 metry i ważą około 18 ton. Przyozdobione będą lampkami o łącznej długości 1500 metrów. Prawdziwe krążowniki szos, czyli oryginalne amerykańskie Freightlinery FLD Conventional wyruszą 26 listopada na polskie drogi. Świąteczny konwój 5 ciężarówek Coca-Coli pokona do Świąt setki kilometrów odwiedzając prawie 50 miejscowości. Wszystko to po to, aby zachęcić Polaków do spędzenia ze swoimi bliskimi kilku godzin w magicznej, świątecznej atmosferze.

Czerwone ciężarówki Coca-Coli to znany od lat motyw z reklam tej firmy pojawiających się na początku świątecznej kampanii. Wielkie MACKi przetransportowano do Europy na pokładach statków. Utrzymane w typowo amerykańskiej stylistyce, potężne maszyny napędzane są 470-konnym silnikiem o momencie obrotowym 1,800 obr/min. i wyposażone w 18-biegową skrzynię biegów. Przygotowany do jazdy po amerykańskich drogach silnik jest także imponująco wytrzymały – jego żywotność oblicza się na 1,5 miliona mil. Łączna waga naczepy i ciągnika to około 18 ton, maszyna jest szeroka na 2,5 metra a jej promień skrętu wynosi 25 metrów. Całość pokryta jest 65 metrami kwadratowymi odblaskowej folii, dzięki której każda ciężarówka „świeci” w ciemnościach.

Charakterystyczne, czerwone ciężarówki odwiedzą w tym roku prawie 100 lokalizacji w kilkudziesięciu miastach – największe imprezy odbędą się w Krakowie (02.12), Lublinie (09.12), Trójmieście (16.12) i Szczecinie (22.12).

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!