Dachser rozwija usługi dedykowane dla różnych branż przemysłu

29 lutego 2016, 15:01

Dachser, jeden z największych operatorów logistycznych na świecie, stworzył nową centralną jednostkę organizacyjną – Corporate Solutions, Research & Development. Do jej zadań należy rozwijanie globalnych rozwiązań logistycznych dedykowanych różnym branżom przemysłowym.

Nowa jednostka będzie również integrować działania badawcze i rozwojowe Dachser w zakresie usług logistycznych, przy ścisłej współpracy z działami Corporate Strategy & Development oraz Corporate IT. Na czele Corporate Solutions, Research & Development stanął Stefan Hohm, doświadczony manager Dachser, który przez ostatnie siedem lat prowadził centrum logistyczne w Hof w Niemczech.

– Staramy się zrozumieć w najdrobniejszych szczegółach skomplikowane wymagania logistyczne różnych branż, opracowywać dostosowane do potrzeb rozwiązania i wdrażać je na całym świecie za pomocą naszych skutecznych, wydajnych i standaryzowanych sieci – mówi Stefan Hohm, dyrektor Corporate Solutions, Research & Development.

Stefan Hohm wraz z zespołem zajmie się wdrażaniem procesów dostaw na całym świecie sprofilowanych pod kątem klientów z wybranych branż. W zakresie kompetencji nowej jednostki pozostaje stworzanie nowych, jak i dalszy rozwój dotychczasowych usług dodanych, które uzupełniają usługi transportu i magazynowania w standardowej sieci Dachser. Stworzone zostaną także usługi dedykowane poszczególnym klientom, usługi dodane projektowane pod konkretne branże oraz usługi premium powiązane z dostawami do klientów końcowych. Dyrektor Corporate Solutions, Research & Development będzie podlegać bezpośrednio Bernhardowi Simonowi, CEO Dachser.

Dachser wprowadził już w Europie dwa rozwiązania branżowe: Dachser DIY-Logistics oraz Dachser Chem-Logistics, które obsługują sześć milionów przesyłek rocznie. Ralf Meistes (DIY- Logistics ) i Michael Kriegel (Chem-Logistics ) nadal będą stać na czele tych dwóch działów, które jednak zostaną przypisane do Corporate Solutions, Research & Development. W nowej jednostce Dachser będzie gromadzić wiele specjalistycznej wiedzy branżowej także na poziomie globalnym. Dla przykładu, Dachser Air & Sea Logistics obsługuje przesyłki dla klientów z branży motoryzacyjnej, odzieżowej, sportowej, farmaceutycznej oraz biotechnologicznej.

Stefan Hohm w ciągu 23-letniej pracy w Dachser sprawdził się na wielu pozycjach kierowniczych, ostatnio jako dyrektor generalny Centrum Logistycznego w Hof, gdzie odpowiadał za zintegrowane rozwiązania w ramach logistyki kontraktowej w dwóch liniach biznesowych – European Logistics i Food Logistics.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!