TVN Turbo zaprasza do oglądania programu „Na Osi”

27 grudnia 2007, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”®, jedynego dostępnego w polskojęzycznych stacjach telewizyjnych programu, zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja – od stycznia – nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego odcinka 5.01. godz.14, powtórki przez cały tydzień, a zobaczyć będzie można między innymi:

test Renault Hybrys – ten samochód z napędem hybrydowym przedstawiony został podczas 29 Targów Transportu Drogowego w Amsterdamie. Wzornictwo tego pojazdu odpowiada wizji samochodu miejskiego przyszłości – według myśli francuskich konstruktorów. Zastosowane rozwiązania zwiększają komfort jazdy i zapewniają większe bezpieczeństwo pracy kierowcy, a elektryczno-spalinowy napęd mniej szkodzi środowisku.

Volvo na targach European Road Transport Show w Amsterdamie – mottem prezentacji szwedzkiego producenta ciężarówek była optymalizacja zużycia paliwa, a główny nacisk położono na program „fuelwatch”, który stanowi całościową koncepcję eksploatacyjną. Podkreślano, że mniejsze zużycie paliwa to nie tylko niższe koszty, ale także korzyść dla środowiska naturalnego.

symulator jazdy ciężarówką – całkowicie skomputeryzowaną kabinę zawieszono na elektronicznie sterowanym układzie pneumatycznym. Na ekranach i w lusterkach wstecznych wyświetlane jest otoczenie, a więc kierowca czuje się jak w prawdziwym samochodzie. Symulator daje możliwość przetrenowania – w bezpiecznych warunkach – najbardziej ekstremalnych sytuacji drogowych.

pojazd ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Scanii – jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bierkowicach pod Opolem niedawno wzbogaciła się o nowy pojazd. Jego przekazaniu nadano niezwykle uroczysty charakter. Obecny był prezydent Opola, przedstawiciele Scanii i komendy Straży Pożarnej. Takiej Scanii niejedna jednostka zawodowej straży pożarnej może strażakom – ochotnikom pozazdrościć.

studenckie forum TransLogistics – Studenci Politechniki Wrocławskiej, działający w kole naukowym Logistics, zaprosili swoich kolegów z całej Polski do wspólnego roztrząsania zagadnień transportu i logistyki w ramach trzeciego studenckiego forum „Trans Logistics.” Takie spotkanie daje możliwość spotkania się adeptów logistyki z jej praktykami.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: Iveco Daily samochodem dostawczym roku, zmiany w sposobie rejestracji używanych samochodów przywożonych z krajów unijnych, oraz mercedesowski program „Test the best”. Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski i inspektor Rafał Kochanowski. Również w każdym odcinku konkursy z nagrodami. Program prowadzi Sławek Sochacki.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

84.26.238.*, 3 lutego 2009, 0:00 0 0

witam świetny program tylko mógłby być nieco dłuższy

Odpowiedz

83.8.7.*, 1 marca 2009, 0:00 0 0

witam zgadzam się z komentarzem Piotra

Odpowiedz

79.162.131.*, 6 kwietnia 2009, 0:00 0 0

i więcej pokazywanego sprzętu

Odpowiedz

127.255.255.*, 13 lipca 2009, 0:00 0 0

Dajcie więcej odcinków NA OSI

Odpowiedz