Hybrydowy Solaris w Bochum

7 stycznia 2008, 0:00

W piątek 4 stycznia 2008r. firma przewozowa z Bochum, Bochum-Gelsenkirchener Straßenbahnen AG (BOGESTRA), rozpoczęła kursy pierwszym w swoim taborze autobusem z napędem hybrydowym. Jest to wyprodukowany w Polsce Solaris Urbino 18 Hybrid. Pojazd sprzedany do Bochum jest już trzecim w Niemczech a czwartym ogółem autobusem hybrydowym, który wyjechał z fabryki Solaris Bus & Coach.

Nowy rok zaczyna się od dobrej wiadomości dla mieszkańców Bochum. 4 stycznia dokładnie o godzinie 11.00 na linię autobusową w Bochum wyjechał pierwszy autobus hybrydowy. Przegubowy (18-metrowy) Solaris jest przyjazny dla środowiska dzięki zastosowaniu hybrydowego elektryczno-dieslowskiego napędu. Doświadczenia z eksploatacji dotychczasowych użytkowników Solarisów Urbino Hybrid pokazują, że pojazd zużywa od 15 do 30% paliwa mniej niż analogiczne autobusy na olej napędowy.

Model autobusu, który wyjechał na ulice Bochum, po raz pierwszy został zaprezentowany przez Solaris Bus & Coach podczas targów IAA w Hanowerze jesienią 2006 roku. Dzisiaj hybrydowe Solarisy oprócz Bochum, jeżdżą po ulicach Drezna i Lipska (Niemcy) oraz Lenzburga (Szwajcaria).

Nowy autobus może zabrać na pokład 130 pasażerów. Klimatyzacja, przyciemniane szyby oraz rampa dla wózków inwalidzkich, to tylko niektóre elementy wyposażenia pojazdu, które wpływają na komfort podróży pasażerów. Autobus hybrydowy oferuje swoim pasażerom również cichszą podróż, co jest zaletą pojazdów z silnikami elektrycznymi. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!