Volvo Trucks szuka możliwości szybkiej redukcji emisji dwutlenku węgla

2 lutego 2008, 0:00

Volvo Trucks, za pośrednictwem Volvo Logistics, wzywa przewoźników pracujących dla Volvo do zredukowania emisji dwutlenku węgla o 20 procent w ciągu najbliższych dwóch lat. Inicjatywa ta stanowi kolejny element strategii klimatycznej Volvo Trucks, ukierunkowanej m.in. na neutralność produkcji pod względem emisji dwutlenku węgla, sprawność energetyczną, paliwa alternatywne i recykling.

Pod wspólnym hasłem Fuelwatch, Volvo Trucks już teraz oferuje szereg produktów i usług umożliwiających zmniejszenie zużycia paliwa, a tym samym negatywnego oddziaływania klientów Volvo Trucks na środowisko.

Volvo Logistics współpracuje z firmami transportowymi
Volvo Logistics, odpowiedzialne za transport w Volvo Trucks, wspólnie z przewoźnikami opracowało zestaw konkretnych środków do realizacji przyjętego celu.

Plan działań zmierzających do ograniczenia emisji dwutlenku węgla Volvo Logistics przedstawi podczas wystawy „Logistics & Transport”, która odbędzie się Goeteborgu w dniach od 20 do 22 maja 2008r.

Dwukrotne zmniejszenie negatywnego wpływu na klimat – wspólny cel
Volvo Trucks ogłosiło tę inicjatywę w związku z seminarium „Klimatneutrala godstransporter på väg” (Transport towarowy neutralny dla klimatu – właściwy kierunek). Seminarium zostało zorganizowane wspólnie z firmami Schenker, Preem, Szwedzką Dyrekcją Dróg i Uniwersytetem Chalmers, a jednym z zaproszonych gości był Åsa Torstensson, minister infrastruktury. Organizatorzy seminarium mają wspólny cel – do 2020 r. o połowę zmniejszyć negatywy wpływ transportu towarowego na klimat, w porównaniu do poziomu z roku 2005. Długofalowym celem jest osiągnięcie całkowitej neutralności transportu pod względem emisji dwutlenku węgla.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!