Nowe centrum testowania silników DAF

2 lutego 2008, 0:00

23 stycznia 2008 r. premier Holandii, Jan Peter Balkenende dokonał oficjalnego otwarcia najnowocześniejszego Centrum Testowania Silników DAF w Eindhoven. Nowy obiekt testowania silników posiada 20 komór testowych.

Przyszłość silnika diesla
„Coraz surowsze zaostrzanie prawa w tej kwestii doprowadziło do powstawania coraz bardziej ekologicznych silników” – stwierdził Aad Goudrian. “Nowoczesny samochód ciężarowy lub autobus z silnikiem Euro 5 produkuje o 75% mniej NOx (tlenku azotu) i o 94 % mniej cząstek stałych niż silnik Euro 1 sprzed 10 czy 15 lat. Przyszłe silniki Euro 6 będą czystsze od Euro 1 odpowiednio o 95% i 97%. Współczesny motor diesla osiągnął obecnie taki poziom wartości emisyjnej, który jeszcze kilka lat temu wyobrażalny był jedynie w stosunku do silników gazowych. Tymczasem diesel wygrywa na wielu frontach. Niezrozumiałe jest dla nas zatem to, że lokalne i regionalne rządy żądają, by transport publiczny i służby oczyszczania miasta korzystały właśnie z silników gazowych. DAF jest przekonany, iż silnik diesla nadal będzie odgrywał bardzo ważną rolę w przyszłości, nie tylko w połączeniu z techniką hybrydową, która również rozwijana jest przez DAF”.

Siedem dni w tygodniu
Nowe Centrum Testowania Silników DAF posiada 20 komór testowych i powstało dzięki rozbudowie istniejących obiektów testowych (z 14 jednostkami testowymi). W nowym obiekcie wiele komór wyposażono w sprzęt do celów testowania wytrzymałościowego, dlatego silniki pracują tam przez siedem dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, w temperaturze otoczenia do 50 st. C. W nowym centrum testowania za pomocą najnowocześniejszej technologii mogą być przeprowadzane także testy w niskich temperaturach do – 20°C i pełna gama pomiarów hałasu, mocy i emisji. Ponadto laboratorium wyposażone jest w sprzęt do przeprowadzania testów w zmieniających się warunkach atmosferycznych. Symulowane mogą być nawet wysokości aż do 4000 metrów.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!