System Alliance Europe wprowadza w życie nowy projekt: Gateway Concept

17 lutego 2008, 0:00

Europejskie stowarzyszenie firm spedycyjnych – System Alliance Europe (SAE), po zakończeniu testów, rozpoczęło fazę wdrażania nowego projektu logistycznego nazwanego Gateway. W jego ramach partnerzy skupieni w tej sieci zwiększyli częstotliwość dziennych wysyłek optymalizując w ten sposób jakość obsługi.

Projekt Gateway można zdefiniować jako dostępne w całej sieci dane dotyczące aktualnych transportów, które mogą być wykorzystane przez wszystkich 47 partnerów System Alliance Europe. Koncepcja umożliwia wszystkim członkom sieci korzystanie z tego systemu bezpośrednich połączeń. Firmy skupione w SAE mogą w ten sposób, z pomocą partnerów dostarczać ładunki do tych miejsc, do których nie trafiają ich bezpośrednie połączenia. Jest to szczególnie cenne dla mniejszych operatorów lub tych, którzy działają w ekonomicznie słabszych regionach.
W całym procesie logistycznym Klient ma dostęp do wszystkich istotnych informacji o transporcie, projekt umożliwia bowiem śledzenie historii przesyłki aż do momentu potwierdzenia jej odbioru. Ustalone struktury i procedury gwarantują bezproblemowe działanie systemu. Firma, która w obrębie sieci chce funkcjonować w ramach projektu Gateway, musi spełniać określone kryteria jakościowe.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!