Nowy Daily Euro 6

, 26 kwietnia 2016, 10:26

Nowy Daily Euro 6 ma wszystkie zalety swoich poprzedników, a dzięki aplikacji DAILY BUSINESS UP, wyjątkowej funkcji łączności opracowanej przez IVECO, jest idealnym partnerem dla rozwijających się firm transportowych.

Nowa generacja silników Daily Hi-Matic Euro 6 obejmuje jednostki o szerokim zakresie parametrów (do 210 KM oraz 470 Nm), a dzięki nowemu inteligentnemu systemowi EcoSwitch PRO podnosi poprzeczkę w dziedzinie oszczędności paliwa.
Najważniejsze cechy pojazdów Daily Euro 6:

  • Zużycie paliwa niższe nawet o 8%
  • Koszty przeglądów i napraw niższe nawet o 12%
  • Wygodna i wyciszona kabina o obniżonym poziomie hałasu (o 4 dB) i nowych funkcjach telematycznych dzięki aplikacji DAILY BUSINESS UP umożliwiającej optymalne wykorzystanie czasu spędzanego za kierownicą
  • Rozbudowana rodzina silników Daily Hi-Matic Euro 6 z 5 wariantami mocy
  • Szeroka oferta silników 4-cylindrowych o mocy od 120 do 210 KM
  • Wybór rozwiązań technologicznych w silnikach Euro 6 odpowiednich do realizacji różnych zadań

New_Daily_Euro_6_SkyWay_8

Komfort w profesjonalnym środowisku pracy
W Nowym Daily Euro 6 zastosowano nowe funkcje poprawiające komfort i funkcjonalność kabiny. Kabina jest lepiej wyciszona niż we wcześniejszych modelach (poziom hałasu obniżono o 4 decybele), co poprawiło akustykę pojazdu i odczuwalność dźwięku o 8%.

Komfortowe wnętrze wzbogacono o nową skórzaną kierownicę, niebieskie obicia foteli oraz nowe piankowe zagłówki. Układ został zmodyfikowany w taki sposób, aby wszystkie schowki (jest ich maksymalnie 18) zostały umieszczone w strategicznych miejscach w kabinie i były łatwo dostępne. Funkcjonalna deska rozdzielcza wprowadza nowe elementy zaprojektowane w celu stworzenia połączonej ze światem, profesjonalnej stacji roboczej. Nowe, cyfrowe radio (DAB) zintegrowane z deską rozdzielczą zapewnia odbiór stacji cyfrowych i analogowych, a także wszelkie funkcje multimedialne i zarządzania telefonem, jakich można oczekiwać od pojazdu najwyższej klasy. Na praktycznej podstawce można umieścić urządzenia mobilne o różnej wielkości; może również pełnić funkcję podkładki na dokumenty. Dwa łatwo dostępne porty USB umożliwiają korzystanie z treści multimedialnych w nowym, cyfrowym radiu i ładowanie urządzeń mobilnych. Dostępna jest również opcjonalna ładowarka indukcyjna dla smartfonów wyposażonych w najnowsze rozwiązania technologiczne. Dzięki wszystkim tym funkcjom kabina zapewnia profesjonalne środowisko, w którym kierowca i pasażerowie mogą pracować wydajnie i w pełni bezpiecznie.

Doskonałe środowisko zapewniające ciągłą łączność dzięki nowym systemom telematycznym
W celu optymalnego wykorzystania czasu spędzanego w kabinie Nowy Daily Euro 6 jest pierwszym samochodem dostawczym, w którym system łączności pokładowej jest czymś więcej niż systemem multimedialnym – stanowi profesjonalne narzędzie pracy wyposażone w wyjątkową dedykowaną aplikację o nazwie DAILY BUSINESS UP.

DAILY BUSINESS UP może pełnić funkcję asystenta kierowcy dzięki systemowi oceny stylu jazdy (DSE), profesjonalnemu systemowi nawigacji firmy Sygic oraz interaktywnemu podręcznikowi użytkownika. Aplikacja może przejąć również rolę asystenta biznesowego, ułatwiając optymalizację efektywności floty dzięki systemowi Fleetwork oraz śledzenie zaplanowanych przeglądów. Aplikacja zapewnia także pomoc dla klientów, umożliwiając bezpośrednie połączenie z całodobową pomocą drogową IVECO. Wszystkie te funkcje nowego Daily Euro 6 umożliwiają obniżenie całkowitego kosztu posiadania i użytkowania.
NewDaily_Tablet_Craddle
W nowym Daily Euro 6 wprowadzono nowy sposób zapewniania łączności, który nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych urządzeń; dzięki aplikacji DAILY BUSINESS UP kierowcy mogą komunikować się z pojazdem i silnikiem za pomocą smartfona lub tabletu. Nowe, cyfrowe radio automatycznie nawiązuje połączenie Bluetooth z pojazdem i po kilku sekundach Nowy Daily Euro 6 może pełnić rolę profesjonalnej stacji roboczej.
Raffaele Di Donfrancesco, Dyrektor Działu IVECO Daily: „Wyjątkowa aplikacja DAILY BUSINESS UP to kolejne potwierdzenie instynktu biznesowego Daily Euro 6, który jest w stanie wyprzedzać i spełniać potrzeby biznesowe naszych klientów. Ta innowacyjna aplikacja pełni funkcję asystenta kierowcy, zapewniając kierowcy wskazówki dotyczące stylu jazdy, co pozwala na istotne obniżenie zużycia paliwa. Umożliwia również płynne połączenie między bazą i pojazdem, który staje się w pełni funkcjonalnym mobilnym biurem. Aplikacja DAILY BUSINESS UP zapewni naszym klientom przewagę nad konkurencją, ułatwiając im rozwój działalności biznesowej”.

Czysta przyjemność jazdy dzięki rodzinie pojazdów Daily Hi-Matic Euro 6 nowej generacji
Nowa oferta pojazdów Daily Euro 6 jest wyposażona w wyjątkowe silniki z przekładnią Hi-Matic, zapewniającą najwyższy komfort oraz wszystkie korzyści związane z bezpieczeństwem, wydajnością i produktywnością dzięki zastosowaniu takich rozwiązań, jak wielofunkcyjna ergonomiczna dźwignia oraz mechanizm automatycznej adaptacji strategii zmiany przełożeń. W nowych pojazdach zastosowano również inteligentny system EcoSwitch Pro, który uruchamia się we właściwym momencie bez potrzeby interwencji ze strony kierowcy, rozpoznając, czy pojazd jest załadowany czy też nie, i obniżając zużycie paliwa oraz poziom emisji bez uszczerbku dla wydajności klienta. Ten pojazd stanowi dowód, że IVECO podporządkowuje proces projektowania swoich pojazdów potrzebom kierowcy, poprawiając wydajność i zapewniając wyjątkową przyjemność jazdy. Rodzina produktów Daily Hi-Matic nowej generacji została powiększona i obejmuje obecnie szerszą gamę modeli umożliwiających spełnienie wszystkich potrzeb biznesowych.

Zrównoważona technologia w służbie kierowcy
Pojazdy z nowej oferty Daily Euro 6 są dostępne z dwoma czterocylindrowymi silnikami o pojemności 2,3 oraz 3,0 litrów, rozwijających moc od 120 do 210 KM i oferujących moment obrotowy od 320 do 470 Nm, umożliwiając zarazem obniżenie zużycia paliwa nawet o 8% (w cyklu NEDC*) w porównaniu z wcześniejszymi modelami Euro 5.
NewDailyVan_Iveco_3
Przyjęta strategia projektowania silników opiera się na wieloletnim doświadczeniu IVECO – lidera w budowie silników i wykorzystania technologii SCR. W dążeniu do doskonałości firma wprowadzi urządzenia umożliwiające spełnienie wymogów RDE (Real Driving Emissions) na długo przed ich wprowadzeniem (zaczną obowiązywać w roku 2020).

Daily jest dostępny z dwoma 4-cylindrowymi silnikami o pojemności 2,3 oraz 3,0 litrów, gwarantującymi wysoką wydajność podczas realizacji wielu różnych misji w pojazdach o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,3 do 7,2 tony. Silniki wyposażono w wyjątkowy, opatentowany system MULTIJET II, który optymalizuje proces spalania.

Udoskonalony trzylitrowy silnik F1C, testowany przez ponad 20 000 godzin na stanowisku pomiarowym i 1,5 miliona kilometrów na drodze, wykorzystuje technologię selektywnej redukcji katalitycznej ograniczającą emisję NOx oraz nowe wtryskiwacze ułatwiające optymalizację procesu spalania i obniżenie emisji cząstek stałych. Dzięki temu może rozwinąć całą moc konieczną do realizacji najbardziej wymagających zadań (wiążących się z pokonaniem wielokilometrowych tras lub jazdą w szczególnie trudnych warunkach), umożliwiając zarazem ograniczenie zużycia paliwa, wydłużenie okresów między przeglądami, a co za tym idzie – obniżenie kosztów eksploatacji. Całkowicie nowy silnik F1A o pojemności 2,3 litra został zaprojektowany od podstaw. Wykorzystanie nowoczesnych materiałów oraz wirtualna optymalizacja pozwoliły na zmniejszenie wagi silnika o 6%. Dzięki ograniczeniu tarcia, dodatkowemu zoptymalizowaniu układu chłodzenia oraz systemu wtrysku paliwa MULTIJET II, zainstalowaniu pompy oleju o zmiennej wydajności oraz wprowadzeniu innych udoskonaleń ograniczono zużycie paliwa o 8% w cyklu NEDC.

Testowany przez ponad 35 000 godzin na stanowisku pomiarowym i przeszło 1,3 miliona kilometrów na drodze, silnik FIA, wykorzystujący połączenie tych rozwiązań technicznych wraz z nieco większą pojemnością w porównaniu z konkurentami IVECO oraz systemem niskociśnieniowej recyrkulacji spalin, zapewnia ograniczenie poziomu emisji spalin, dzięki czemu ich oczyszczanie jest uproszczone.
Kolejnym krokiem w procesie rozwoju nowego Daily Euro 6 (na początku 2017 r.) będzie wyposażenie silnika F1A w technologię SCR. Dzięki temu rozwiązaniu Iveco, pionier o ponad 25-letnim doświadczeniu w stosowaniu technologii SCR, zyska pozycję lidera i spełni wymagania RDE (obowiązujące od roku 2020) już trzy lata przed ich wejściem w życie.

Potwierdzając swój instynkt biznesowy, nowy Daily Euro 6 jest na tyle elastyczny, by korzystać z niskociśnieniowego systemu EGR w modelach z silnikiem F1A dla klientów realizujących zadania na krótkich trasach, którzy preferują to rozwiązanie.

Z myślą o poprawieniu osiągów silnik F1A wyposażono w pompę oleju o zmiennej wydajności, turbinę o zmiennej geometrii łopatek oraz system EcoSwitch PRO. W połączeniu ze zmniejszeniem wagi i ograniczeniem sił tarcia we wnętrzu silnika oraz na osiach zapewnia to wyjątkową oszczędność paliwa, niskie koszty eksploatacji, a także wyższą moc i większy moment obrotowy. Szeroka oferta silników obejmuje również wersje przyjazne dla środowiska: Daily Natural Power, cichą i ekologiczna jednostka przystosowana do zasilania sprężonym gazem ziemnym (CNG), co stanowi zaletę w obszarach miejskich z ograniczeniami ruchu pojazdów, oraz Daily Electric, cichy silnik o zerowej emisji.

Najlepszy partner dla branży transportowej oferujący niski całkowity koszt posiadania i użytkowania
Wszystkie nowe cechy umożliwiają obniżenie całkowitego kosztu posiadania i użytkowania Nowego Daily Euro 6. W pojeździe zastosowano rozwiązania zwiększające oszczędność paliwa, takie jak turbina o zmiennej geometrii łopatek (w modelach o mocy od 140 do 180 KM), zapewniająca lepsze wykorzystanie mocy silnika, lub nowy inteligentny system EcoSwitch PRO, który automatycznie zmniejsza moment obrotowy bez udziału kierowcy, obniżając w ten sposób zużycie paliwa bez uszczerbku dla wydajności.

Te innowacyjne rozwiązania wraz z efektywnymi technologiami zastosowanymi w silniku i zespole napędowym umożliwiają znaczne ograniczenie zużycia paliwa: nawet 8% w porównaniu z modelami Euro 5. Ponadto kierowca może zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 15% dzięki przestrzeganiu wskazówek przekazywanych w czasie rzeczywistym przez system oceny stylu jazdy (DSE).

Okresy między przeglądowe wydłużono do 50 000 km dzięki zastosowaniu trwalszych podzespołów i materiałów, co oznacza zwiększenie czasu pomiędzy wizytami w serwisie o 20%. Zoptymalizowany układ hamulcowy, wykorzystujący nowe, bardziej wytrzymałe klocki hamulcowe, jest trwalszy i bardziej efektywny. Wszystko to, wraz z harmonizacją działań serwisowych w celu zwiększenia dostępności pojazdu, umożliwia istotne obniżenie kosztów przeglądów i napraw (nawet o 12%) – w zależności od zadań, jakie wykonuje kierowca pojazdu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!