Fraikin podwaja flotę

24 lutego 2008, 0:00

Firma Fraikin Polska, która w lutym 2007 r. zaczęła działalność operacyjną na polskim rynku wynajmu długoterminowego samochodów ciężarowych, na koniec ubiegłego roku dysponuje już flotą ponad 500 pojazdów. Wartość umów wynajmu pojazdów dostawczych i ciężarowych podpisanych przez Fraikin Polska do końca 2007 r. przekroczyła 70 mln zł. Ten obiecujący wynik mówi o tym jak wielki jest potencjał i zapotrzebowanie na tę usługę. Fraikin w 2008 roku planuje podwojenie liczby aut jak i wartości podpisanych umów w naszym kraju.
Coraz więcej przedsiębiorstw posiadających własną flotę samochodów dostawczych i ciężarowych dochodzi do wniosku, że korzystniej jest powierzyć zarządzanie pojazdami użytkowymi firmie specjalizującej się w tej formie usługi. Korzyści z wynajmu długoterminowego polegają na tym, że klienci pozbywają się kłopotów związanych z zakupem i utrzymaniem swoich flot, obsługą serwisową, naprawami, samochodami serwisowymi, a także załatwianiem formalności ubezpieczeniowych. Tym samym optymalizują koszty i oszczędzają czas potrzebny na efektywne zarządzanie flotą.
W tym roku firma Fraikin planuje rozpocząć działalność w innych krajach Europy Centralno – Wschodniej: krajach nadbałtyckich, Czechach, Rumunii i na Węgrzech. Z początkiem lutego 2008 Fraikin Polska we współpracy z koncernem Fiata wprowadziła pod nazwą Fiat Rental usługę wynajmu długo i krótkoterminowego samochodów dostawczych i użytkowych. Usługa ta będzie oferowana w całej sieci Fiata na terytorium kraju i będzie skierowana do małych i średnich przedsiębiorców.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!