Europart rozszerza swoją działalność na Polskę

24 lutego 2008, 0:00

Europart, firma zajmująca się handlem części zamiennych do pojazdów użytkowych, uczyniła dalszy krok w celu rozbudowy własnej sieci. 14-go lutego 2008 r. przedstawiciele Europart i polskiej firmy sprzedającej części zamienne do pojazdów użytkowych Protyl Serwis 44 Sp. z o. o. z siedzibą w Wieluniu zawarły umowę, na podstawie której Europart przejmie działalności polskiej firmy handlowej. Tym samym sieć siedzib firmy Europart rozszerzy się natychmiast o 20 filii, które należą do firmy Protyl. Protyl sprzedał w ubiegłym roku części za 15 milionów EUR. Tym samym Europart posiada przedstawicielstwa w 28 krajach.

Polska jest kluczowym rynkiem
Wejście na rynek polski ma dla Europart duże znaczenie strategiczne. Rynek pomiędzy Odrą i Bugiem należy do najtrudniejszych w Europie, odpowiednio niskie są marże na rynku części do pojazdów użytkowych, jak też samochodów osobowych, na którym swoją pozycję ugruntowało szereg silnych, miejscowych przedsiębiorstw. Z tego względu Europart zdecydował się na zaangażowanie się w Polsce dopiero po dokładnej analizie.

Karol Prozner założył z Europart nowe przedsiębiorstwo Europart Polska S.A., do którego zostały wniesione wszystkie miejsca lokalizacji firmy Protyl. Centralna spółki mieści się w dotychczasowej siedzibie firmy Protyl w Wieluniu, gdzie zlokalizowany jest obecnie nowy magazyn centralny, który jest w budowie (powierzchnia: 1.800 m2).

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.23.59.*, 12 grudnia 2008, 0:00 0 0

nieuczciwy gracz na rynku: przewala towar z Niemiec,podkupuje pracowników ,podkrada pomysły ,nierespektuje wyłaczności innych podmiotów, stosuje dumping cenowy, za nic ma prawa autorskie marek handlowych .pod UOKiK podpada jak nic ...

Odpowiedz