Pierwszy w Polsce MAN TGX dla firmy Ricö

24 lutego 2008, 0:00

W dniu 1 lutego 2008 roku w poznańskim oddziale firmy Man – Star Trucks miało miejsce uroczyste przekazanie pierwszego w Polsce pojazdu MAN TGX.
Kluczyki do nowego pojazdu przekazał Pełnomocnikowi Zarządu firmy Ricö Panu Wojciechowi Kraus, Janusz Ciżyński dyrektor ds. sprzedaży pojazdów ciężarowych w Man – Star Trucks. Współpraca MAN z firmą Ricö rozpoczęła się w 2001 roku, kiedy Ricö kupiła pierwszy ciągnik siodłowy MAN TGA.W ubiegłym roku Ricö odebrał 285 ciągników siodłowych MAN TGA. Firma Ricö zamówiła już kolejne 300 ciągników siodłowych MAN TGX, które będą przeznaczone do transportu dalekobieżnego.

W maju 2008 flota firmy Ricö powiększy się również o ciągnik siodłowy MAN TGX V8, nowy pojazd flagowy drugiej generacji Trucknology®. Ten model klasy ciężkiej samochodów ciężarowych jest wyposażony w nowy ośmiocylindrowy silnik V o mocy 680 KM i momencie obrotowym 3000 Nm. Nowy silnik Common Rail w wersji Euro 5 jest przygotowany do wykorzystania w transporcie dalekobieżnym przy najwyższych masach całkowitych zestawu i w najtrudniejszych warunkach topograficznych, jak również w transporcie ciężkim.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!