Ster-Tir kontroluje stan naczepy i ładunku

8 marca 2008, 0:00

Od początku 2008 r. firma Data System oferuje system przesyłania danych pomiędzy naczepą, a ciągnikiem ciężarówki. Nazywa się Ster-Tir. Przesyła on dane z naczepy do ciągnika bez stosowania dodatkowych połączeń. Sposób wysyłania danych za pomocą dedykowanej modulacji cyfrowej uniemożliwia ich przekłamanie i podstawienie danych fałszywych.

System Ster-Tir umożliwia przesyłanie następujących danych:
• pomiar temperatury w 2 punktach,

• kontrola zamknięcia/otwarcia drzwi naczepy za pomocą specjalnego czujnika uniemożliwiającego zamaskowanie i oszukanie,
• kontrola pracy agregatów chłodniczych i innych urządzeń wbudowanych w naczepie za pomocą 2 czujników cyfrowych.

Błyskawiczna diagnoza naczepy
Cechą systemu Ster-Tir jest kontrola podłączenia naczepy do ciągnika. Ster-Tir bardzo szybko diagnozuje stan czy naczepa jest podłączona, czy odłączona od ciągnika, co uniemożliwia niekontrolowane odłączenie jej od ciągnika.
Ster-Tir zamontowany w kilku naczepach i ciągniku ma także możliwość identyfikacji, która naczepa z tego zbioru jest aktualnie podłączona do ciągnika. System posiada wiele funkcji samokontroli, które natychmiast sygnalizują problemy w działaniu do systemu monitoringu. Takie funkcje wspomagają także instalację systemu i ułatwiają diagnostykę.

Własne zasilanie
Ster-Tir posiada niezależne zasilanie wewnętrzne, poprzez zastosowanie akumulatorów litowo-polimerowych i zaawansowanych trybów obniżania poboru energii. Dzięki temu możliwe jest długotrwałe działanie na postoju również w niskich temperaturach powietrza. W standardowej wersji Ster-Tir pracuje na autonomicznym zasilaniu przez 12 godz. w temperaturze -20 st. C z opcjonalną możliwością przedłużenia czasu pracy do 36 h w -20 st. C.
Technologia akumulatorów – litowo-polimerowa jest bezpieczna i umożliwia najlepszy stosunek pojemności do wagi i najlepszy stosunek pojemności do objętości akumulatorów co pozwoliło dwukrotnie zmniejszyć objętość obudowy systemu Ster-Tir. Akumulatory litowo-polimerowe są pozbawione szkodliwego efektu pamięciowego i są odporne na działanie w niskich temperaturach.
Stan niskiego poziomu naładowania akumulatorów wewnętrznych jest kontrolowany i natychmiast sygnalizowany do systemu monitoringu. Ster-Tir ma wbudowany dedykowany układ nadzoru i ładowania akumulatorów wewnętrznych, który kontroluje wszystkie parametry ładowania łącznie z temperaturą ogniw. System ładowania zapewnia pełne naładowanie akumulatorów i ochronę przed nadmiernym rozładowaniem, co zapewnia długą i bezawaryjną pracę akumulatorów.

Czujniki i mikroprocesory
Dzięki takiej cyfrowej metodzie komunikacji oraz dzięki czujnikom odpornym na ingerencje z zewnątrz, a także sterowaniu poprzez system mikroprocesorowy, Ster-Tir jest idealnym systemem do kontroli stanu naczepy, bezpieczeństwa jej ładunku i innych wymienionych parametrów.
W połączeniu ze sterownikiem Satech i za pomocą sieci GSM tworzy system do monitoringu i kontroli ładunków przewożonych przez samochody ciężarowe.

Ster-Tir bardzo szybko diagnozuje stan czy naczepa jest podłączona, czy odłączona od ciągnika, co uniemożliwia niekontrolowane odłączenie jej od ciągnika.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!