Nowe rozwiązania dla użytkowników tachografów cyfrowych

8 marca 2008, 0:00

Z początkiem marca 2008 oferta firmy Drabpol wzbogaciła się o dwa nowe produkty do obsługi tachografów cyfrowych.

Pierwszy z nich to:
Download-key II- nowy klucz do sczytywania danych.
Jest to narzędzie do zgrywania i archiwizacji danych z tachografów cyfrowych. Umożliwia maksymalny komfort i łatwą obsługę przy zgrywaniu danych- waży tylko 50g i pasuje do każdej kieszeni koszuli. W odróżnieniu od poprzedniej wersji DLK II posiada dwa złącza: z jednej strony 6 pinowe złącze kompatybilne do wszystkich tachografów cyfrowych, z drugiej zaś strony złącze USB 2.0, które umożliwia szybkie i bezpieczne przesłanie danych do komputera. Zwiększona została wewnętrzna pamięć urządzenia, wynosząca teraz 256 MB.
Download-Key II nie wymaga zasilania i przez to jest zawsze gotowy do użycia w samochodzie i przy komputerze. Stan pamięci i trybu pracy jest pokazywany na skali diodowej. DLK II ma wgrany software, który umożliwia różne konfiguracje pobieranych danych np. sczytanie karty kierowcy przez DTCO. DLK II jest idealnym rozwiązaniem dla flot, warsztatów i służb kontrolnych, jeżeli chodzi o zgrywanie danych, transfer oraz archiwizację.

Dane techniczne:
• Opcjonalne połączenie z Mobilnym Czytnikiem Kart
• Praca z tachografami 12V i 24V
• Większa pamięć urządzenia 256MB
• Szybsze złącze USB (złącze 2.0)

Zalety Download-Key II:
• Możliwość wgrania większej ilości danych (powiększona pamięć urządzenia z 16MB do 256MB)
• Szybka możliwość weryfikacji pobrania danych dzięki zmodyfikowanej budowie klucza (czytelna informacja diodowa oraz dźwiękowa pobrania lub niemożności pobrania danych)

Drugim nowym urządzeniem jest mobilny czytnik kart chipowych.
W połączeniu z Download-Key II oraz TIS-Compact II przenośny czytnik jest urządzeniem, który kierowca będący w drodze może wykorzystać do sczytywania danych. Co najważniejsze nie ma już potrzeby autoryzacji przez kartę przedsiębiorstwa, co wymagane było przy poprzednich tego typu urządzeniach. Mobilny czytnik kart umożliwia bowiem bezpośrednie czytanie danych z karty kierowcy Tak więc używać go może dosłownie każdy kierowca. Mobilny czytnik kart odznacza się bezpieczną i przyjazną dla użytkownika obsługą. Po włożeniu karty kierowcy i jednego z narzędzi do archiwizacji następuje automatyczne pobranie danych. Następuje to poprzez 6 pinowe złącze i można to robić zawsze i w każdym miejscu, gdyż oprócz zasilania sieciowego czytnik posiada zasilanie z baterii.

Dane techniczne:
• Mobilne czytanie danych
• Zasilanie 6V (4x AAA) oraz 12V i 220V
• Połączenie z DLK II oraz w przyszłości z TIS-Compact II

Zalety mobilnego czytnika kart:
• Łatwość kopiowania danych dzięki możliwości połączenia urządzenia z DLK II

• Wygoda przenoszenia danych (brak konieczności połączenia do stałego źródła prądu-zasilanie 4xAAA)
• Zgrywanie danych z kart kierowców bez konieczności posiadania karty przedsiębiorstwa (mobilny czytnik kart umożliwia bezpośrednie czytanie danych z karty kierowcy)
• Oszczędność czasu dla kierowcy i przedsiębiorstwa (szybki import danych z karty kierowcy i pamięci masowej oraz brak konieczności powrotu kierowcy z trasy co 21dni)

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!