DHL Express – firma bliska środowisku

9 marca 2008, 0:00

Firma DHL Express (Poland) po raz drugi otrzymała certyfikat w konkursie ekologicznym prowadzonym w ramach ogólnopolskiego programu „Firma Bliska Środowisku 2007”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Europejskie Forum Odpowiedzialności Ekologicznej, a Patronat Honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Środowiska.

Celem programu i konkursu ekologicznego „Firma Bliska Środowisku 2007” było zbadanie i nagrodzenie przedsiębiorstw pod kątem proekologicznego zarządzania strategicznego. Podstawą oceny były wyniki audytu przeprowadzonego w firmach uczestniczących w programie przez Invest – EKO. Dokładnie sprawdzono strategie proekologiczne, zarządzanie efektywnością ekologiczną, spełnienie wymagań prawnych w zakresie ochrony środowiska oraz współpracę w tym zakresie z innymi firmami i organizacjami pozarządowymi. Wynik osiągnięty przez DHL Express (Poland) został wysoko oceniony przez Kapitułę konkursu.

W tym roku odbyła się druga edycja ogólnopolskiego programu ekologicznego „Firma Bliska Środowisku”. Jego celem jest pomoc przedsiębiorcom w procesie proekologicznego zarządzania i wskazywanie korzyści, jakie się z tym wiążą. W programie wzięły udział 52 firmy reprezentujące różne branże, m.in. gospodarkę odpadami, przemysł motoryzacyjny, spożywczy, chemiczny, energetyczny, handel i logistykę. Certyfikat otrzymało 48 firm.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!