Misja specjalna dla DHL

20 marca 2008, 0:00

DHL Express uruchomił nowy dział poświęcony obsłudze zleceń specjalnych. Sekcja Usług Niestandardowych jest dostępna dla zainteresowanych klientów 24 h przez 7 dni w tygodniu.

Usługi realizowane przez Sekcję Usług Niestandardowych są przygotowywane ściśle pod kątem potrzeb klientów, którzy mogą skorzystać w tym zakresie z porad doradców ds. usług niestandardowych DHL Express. W zależności od rodzaju, zakresu i terminu przeznaczonego na realizację zlecenia każdorazowo opracowywana jest indywidualna oferta, obejmująca na przykład wyczarterowanie samolotu, dedykowany transport lotniczy lub drogowy. W przypadku towarów szczególnie wrażliwych, takich jak próbki do badań klinicznych, możliwy jest transport towaru w suchym lodzie utrzymującym niską temperaturę. W przypadku, gdy przesyłki podlegają odprawie celnej, DHL zapewnia kompleksową obsługę w tym zakresie. Sekcja Usług Niestandardowych przyjmuje zlecenia krajowe i międzynarodowe – Europa i Świat.

„Do tej pory realizacja zleceń specjalnych przez DHL Express (Poland) odbywała się w ramach usługi dedykowanego kuriera, który podejmował przesyłkę i dostarczał na wskazane miejsce w kraju i zagranicą. Teraz zdecydowaliśmy się na uruchomienie odrębnego działu, który specjalizuje się tylko w tego typu zleceniach. Dodatkowo w ramach utworzonego działu oferujemy specjalne rozwiązania dla branży motoryzacyjnej i medycznej, gdzie czas ma szczególne znaczenie” powiedział Piotr Buczkowski, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu.

W związku z uruchomieniem nowej sekcji DHL Express wprowadził nowe produkty przeznaczone dla dedykowanego transportu krajowego i międzynarodowego.

Oferta krajowa
DHL Sprintline – dedykowany, bardzo pilny transport drogowy z doręczeniem w uzgodnionym czasie organizowany na życzenie klienta. Usługa przeznaczona dla bardzo pilnych przesyłek, kiedy znaczenie ma każda minuta. Wycena usługi dokonywana jest indywidualnie dla każdej przesyłki.
Oferta międzynarodowa:

DHL Sprintline – dedykowany, bardzo pilny transport drogowy z doręczeniem w uzgodnionym czasie organizowany na życzenie klienta. Usługa przeznaczona dla bardzo pilnych przesyłek, kiedy znaczenie ma każda minuta. Wycena usługi dokonywana jest indywidualnie dla każdej przesyłki.
DHL Secureline – przeznaczony dla przesyłek wymagających specjalnego traktowania ze względu na rodzaj towaru lub gabaryty. Wycena usługi dokonywana jest indywidualnie dla każdej przesyłki.

Testowo Sekcja Usług Niestandardowych DHL ruszyła w listopadzie 2007 r. Początkowo obsługiwała tylko wybraną grupę klientów, w ramach podpisanych umów.

Sekcja Usług Niestandardowych – raport (wybrane zlecenia)
Branża motoryzacyjna – transport części – przesyłka w relacji Barcelona – Siemianowice Śląskie, czas realizacji 7 godz. 50 minut. Pierwszy kontakt klienta – godz.13:00, zlecenie: dostarczenie przesyłki o wadze blisko 100 kg tego samego dnia do godz. 22:00. O godz. 21.50 klient odebrał przesyłkę w Siemianowicach Śląskich.

Branża motoryzacyjna – transport części 200 kg – przesyłka w relacji Szanghaj – Siemianowice Śląskie, czas realizacji 47 godzin 20 minut od odbioru do doręczenia.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!