Audio przyjazne kierowcy

24 kwietnia 2008, 0:00

W dobie konkurencji o pracowników coraz większego znaczenia nabiera możliwość zapewnienia im jak najlepszych warunków. Dzięki Volvo Trucks praca kierowcy będzie teraz przyjemniejsza i bezpieczniejsza.
– Chcemy oferować najlepsze otoczenie kierowcy samochodu ciężarowego – mówi Christer Pehrsson, Business Area Manager ds. sektora transportu długodystansowego w Volvo Trucks. – A to oznacza m.in. wysokiej klasy nagłośnienie w kabinie. Ale nasz system audio oferuje znacznie więcej”.

Volvo zaprojektowało kompletny system, obsługujący technologię Bluetooth i umożliwiający podłączanie odtwarzaczy MP3, iPod i urządzeń USB.
Implementacja technologii Bluetooth oznacza m.in. możliwość bezprzewodowej obsługi telefonu komórkowego.
– Możesz wywoływać funkcje telefonu za pośrednictwem przycisków na kole kierownicy, a do prowadzenia rozmowy telefonicznej wykorzystywać mikrofon i głośniki systemu audio – wyjaśnia Christer Pehrsson. – Połączenia przychodzące są pokazywane na wyświetlaczu radia oraz na wyświetlaczu w zestawie wskaźników.
Odtwarzacz czyta standardowe płyty CD, jak również pliki zapisane w formatach MP3 i WMA. Istnieje również możliwość podłączenia Pendrive’a lub iPoda. Wszystkie nośniki obsługuje się za pośrednictwem menu pojawiającego się na wyświetlaczu radia, przy użyciu przycisków w radiu lub na kierownicy. Automatyczna regulacja głośności, zależnie od prędkości jazdy i prędkości obrotowej silnika, zapewnia utrzymanie stałej jakości dźwięku w każdych warunkach. Cechą nowego systemu audio jest wyjątkowo wysoka jakość dźwięku. Dotyczy to szczególnie najbardziej luksusowego z trzech dostępnych wariantów – Audio Power, obejmującego 8-kanałowy wzmacniacz, 8 głośników oraz głośnik niskotonowy.

System audio firmy Volvo będzie oferowany we wszystkich pojazdach Volvo Trucks.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!