Qualcomm zdobywa nowe rynki

, 24 kwietnia 2008, 0:00

Qualcomm Enterprise Services Europe, dostawca systemów monitorowania transportu, wykupił akcje hiszpańskiej spółki Ronda Grupo Consultor, S.L. Dzięki wykorzystaniu wiedzy nowego partnera o rynku lokalnym, Qualcomm zamierza udoskonalić działanie systemów do zarządzania flotami na terenie całej Europy.
“Liczba ciężkich i średnich pojazdów komercyjnych w Hiszpanii i Portugalii wynosi blisko 600 000, co sprawia że jest to dla nas bardzo obiecujący rynek. Tym bardziej, że obecnie niewiele firm tego regionu korzysta z profesjonalnych systemów do zarządzania flotą.” – powiedział Sjef van Gool, dyrektor zarządzający Qualcomm Enterprise Services Europe (QESE).
Firma Ronda, z siedzibą w Madrycie, jest dostawcą systemów zarządzania flotą (TMS) na terenie Hiszpanii i Portugalii. Od 1994 r. zajmuje się dystrybucją produktów i usług EutelTRACS. Po przejęciu firmy zarówno pracownicy, jak i opatentowane rozwiązania techniczne zostaną zintegrowani.

Qualcomm Enterprise Services Europe (QESE) dostarcza zintegrowane rozwiązania i usługi skierowane do przemysłu budowlanego, transportowego i logistycznego w Europie. Oferuje bezprzewodowe systemy do monitorowania pojazdów i komunikacji z kierowcami.
Pierwszym bezprzewodowym produktem Qualcomm był przenośny system do komunikacji, adresowany do branży transportowej i logistycznej Usługa ta wprowadzona została 1991 r. i szybko zyskała miano najbardziej innowacyjnego rozwiązania dla mobilności przedsiębiorstw.
W ostatnim czasie Qualcomm wprowadził nową platformę komunikacyjną www o nazwie FleetViso. Integruje ona zarządzanie transportem przy pomocy wszystkich systemów Qualcomm. Pozwala jednocześnie analizować różne rodzaje floty: podwykonawców, dystrybutorów, a także przewoźników międzynarodowych. Tym samym podnosi wydajność i bezpieczeństwo działania firm, a także komfort pracy kierowców.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!