Filtr Fiaam VGT od Sogefi

, 27 kwietnia 2008, 0:00

Jednym z najnowszych osiągnięć firmy Sogefi jest filtr Fiaam VGT, czyli filtr do turbiny o zmiennej geometrii (Variable Geometry Turbine). Jest to z pozoru typowy filtr wkręcany, jednak jego funkcją jest ochrona pneumatycznego zaworu sterującego geometrią łopatek turbiny w celu zmaksymalizowania osiągów silnika. Mimo typowej konstrukcji filtr VGT zapewnia znaczną poprawę wydajności oraz spadku ciśnienia za filtrem.

„Jako dostawca na pierwszy montaż musimy wciąż podążać za wymaganiami producentów pojazdów, czego rezultatem jest ciągłe usprawnianie naszych filtrów. Obecny trend to mniej miejsca na zamontowanie filtra, co oznacza redukcję wymiarów przy jednoczesnej integracji coraz większej ilości funkcji” – wyjaśnia Chris Jones, dyrektor techniczny ds. jakości produktów do pojazdów ciężarowych Sogefi Filter Division.
Sercem filtra jest wielowarstwowy, rolowany materiał filtracyjny zawierający szereg warstw włókna szklanego umieszczonych między dwoma warstwami materiału podtrzymującego.
Filtr VGT znalazł zastosowanie w pojazdach Iveco już w listopadzie 1998 roku i od tego czasu jest montowany w wielu modelach Iveco Cursor.
Od niedawna natomiast filt ten jest dostępny na rynku wtórnym pod symbolem Fiaam FL6996.

Filtr jest wytwarzany we włoskiej fabryce Sogefi w San Antonino de Susa.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!