Continental MPT 81 – do całorocznej eksploatacji

4 maja 2008, 0:00

Continental ma też w ofercie inne opony radialne MPT, odpowiednie dla całego szeregu zastosowań eksploatacyjnych. Należą do nich uniwersalna MPT 80, a także MPT 70E, która jest przystosowana zwłaszcza do prac na placu budowy.
Natomiast opona Continental MPT 81 nadająca się do wszelkich zastosowań, doskonale sprawdza się w samochodzie Mercedes-Benz Unimog. 

Niezależnie od pory roku, Unimog z oponami MPT 81 jest niezrównany w wykonywaniu szeregu prac.
W zimie Unimogi używane są do odśnieżania dróg. Praca pługa śnieżnego wymaga dużej siły, gdyż przemieszczanie kilku ton śniegu jest zadaniem bardzo ciężkim. Służby Utrzymania Dróg używają Unimogów wyposażonych w pługi śnieżne i automatyczne solarki lub dmuchawy śniegowe. Unimog zapewnia szybkie posypywanie dróg solą i piaskiem. Oczywiście, tego typu praca pojazdu wymaga odpowiednich opon – liczy się dobra trakcja, trzymanie toru jazdy i wytrzymałość na obciążenia przy większych prędkościach.

Wiosną zadania do wykonania są inne – na poboczach dróg i autostrad trawniki wymagają przycinania, a rośliny podlewania. Trzeba też oczyszczać bariery zabezpieczające i znaki drogowe. Opony MPT 81 zapewniają trakcję i stabilność pojazdu na drogach nieutwardzonych, zwłaszcza przy stromych podjazdach.

MPT 81 musi też radzić sobie z dużymi obciążeniami w zastosowaniach terenowych. Na przykład kiedy Mercedes-Benz Unimog ciągnie przyczepę lub przewozi ciężki ładunek – czy to na stromych pagórkach czy na grząskiej drodze – MPT 81 nie pozwala pojazdowi ugrzęznąć na nieutwardzonym podłożu. Wzór bieżnika i solidna konstrukcja opony zostały zaprojektowane do jazdy w takich właśnie warunkach.

Inną cechą tej opony jest jej wyjątkowa przyczepność na mokrej nawierzchni. Wczesną wiosną, kiedy kwietniowa pogoda waha się między opadami śniegu, deszczu i okresami suchej aury, wielofunkcyjna opona MPT 81 jest zdolna radzić sobie przy każdej pogodzie.

Opona jest też bardzo ekonomiczna. Odporna na ścieranie mieszanka gumowa zapewnia małe zużycie, a więc dużą żywotność opony. Niski opór toczenia pozwala obniżyć zużycie paliwa, przyczyniając się tym samym do ochrony środowiska naturalnego. Inną ekologiczną zaletą opony jest jej cichobieżność.

Na drogach utwardzonych MPT 81 zapewniają komfort jazdy, a na dodatek dobrą trakcję na trawie, na podłożu żwirowym, gliniastym i piaszczystym. I na koniec, nie mniej ważna jest odporność opony na uszkodzenie, która czyni z MPT 81 niezawodnego partnera w całym szeregu prac możliwych do wykonania za pomocą Unimoga – tak więc opona ta nadaje się do wszelkich zastosowań eksploatacyjnych.

Opony radialne Continental MPT 81 oferowane są w następujących rozmiarach:
315/55 R 16 (120K)
275/80 R 20 (134K)
335/80 R 20 (147K)
365/80 R 20 (152K)

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!