Tesla potwierdza – będzie elektryczny bus

1 sierpnia 2016, 12:20

Tesla w zeszłym tygodniu zapowiedziała, że rozważa produkcję minibusów. Redaktorzy serwisu Jalopnik zasugerowali, że pojazd będzie bazował na płycie podłogowej Modelu X. Nie trzeba było czekać długo na potwierdzenie tej informacji, a zrobił to sam Elon Musk w jednym ze swoich tweetów.


W zeszłym tygodniu na swoim blogu założyciel Tesla Motors i wielki wizjoner świata nowych technologii, wyjawił jak widzi transport przyszłości i w jaki sposób zamierza uczestniczyć w motoryzacyjnej rewolucji. W poście zatytułowanym „Master Plan, Part Deux” Musk krok po kroku opowiada, jak widzi rolę swojej firmy w zmianie sposobu w jaki się poruszamy. Co ciekawe jego wizja nie tylko dotyczy samochodów osobowych, ale także innych przeznaczonych do transportu zbiorowego.

Musk twierdzi, że w przyszłości zmienione zostaną rozmiary pojazdów komunikacji publiczne. Co ciekawe właściciel Tesli uważa wręcz za pewnik, że w pewnym momencie kierowca busów zostanie zastąpiony przez komputer sterujący pojazdem. Według Elona pozwoliłoby to na upchnięcie większej liczby krzeseł dla pasażerów, po wyeliminowaniu siedzenia kierowcy autobusu.

Pomysły Muska od razu podziałały na wyobraźnię internautów i w sieci zaczęły krążyć „rendery”, jak potencjalnie mógłby wyglądać taki minibus od Tesli. Jason Torchinsky pokusił się taką o to wizualizację:
KiHuRDmNR

Czy tak rzeczywiście będzie wyglądał samochód od Tesli pozostaje nam poczekać, aby się przekonać. Poczekać również musimy, aby zweryfikować czy rzeczywiście tak będzie wyglądał transport zbiorowy przyszłości. Być może nie ma jeszcze powodów do paniki, jednak w przeszłości przewidywania Muska okazywały się niezwykle precyzyjne.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!