Nowy kontrakt Delphi

1 sierpnia 2008, 0:00

Delphi zdobyło kontrakt na dostawę systemów wtrysku paliwa spełniających normę Tier 4 dla producenta maszyn budowlanych, firmy JCB. Delphi będzie dostarczać swoje systemy MultecTM Medium Duty dla Układów Common Rail. Realizacja siedmioletniego kontraktu rozpocznie się w 2011 roku.

Opracowany przez Delphi system Multec MDCR to modularny system wtrysku paliwa dla silników Diesla opracowany tak, by spełnić warunki postawione przez wymagający rynek średniej wielkości samochodów użytkowych oraz samochodów terenowych. Sercem systemu jest szybko reagujący elektromagnetyczny wtryskiwacz, zaprojektowany tak, by optymalizować ilość podawanego paliwa, kształt wtrysku i jego dokładność. Nowoczesny system Multec MDCR dostarcza niewielkie porcje paliwa za pośrednictwem małego, kompaktowego wtryskiwacza i wykorzystuje strategie sprzężenia zwrotnego w celu precyzyjnego dozowania paliwa przez cały okres eksploatacji silnika.

Wykorzystując opisane powyżej cechy, system Multec MDCR firmy Delphi wyróżnia się zwiększoną częstotliwością wtrysku oraz wytrzymałością i uniwersalnością spełniającą wymagania stawiane przez różnorodne systemy, w których będzie stosowany.

Podjęta przez JCB decyzja o wdrożeniu opracowanych przez Delphi systemów Multec MDCR pozwoli producentowi maszyn budowlanych na spełnienie rygorystycznych wymagań normy Tier 4. W odpowiedzi na wprowadzone nowe przepisy i regulacje, Delphi rozszerzyło ofertę produktów, tak by pomóc swoim klientom w spełnieniu nowych wyzwań. Wśród tych ulepszeń znajdują się nowe, elektromagnetyczne wtryskiwacze DFI-2.5, które zapewniają znacznie zwiększona częstotliwość wtrysku, oraz nowe oparte na modelu, strategie sterowania zapewniające lepsze zarządzanie zasilaniem powietrza, oraz systemy EGR.

„Wraz z rekordowym wzrostem odnotowanym w 2007 roku, JCB jest nastawione na odniesienie spektakularnego sukcesu, zarówno w krótkim okresie jak i w dalszej perspektywie" – powiedział Steve Gregory, dyrektor działu Medium Duty w Delphi. „Kontynuujemy współpracę z JCB i wspieramy ich wzrost w sektorze maszyn średniej wielkości".

Obecnie Delphi dostarcza systemy wtrysku paliwa do urządzeń JCB, między innymi do pomp rotacyjnych dla silników spełniających normy Tier 2 i Tier 3, oraz systemy common rail dla nowych silników Tier 3 Dieselmax. W skład systemów wchodzą elementy będące w kontakcie sie z paliwem, filtry i czujniki silnikowe.

Firma JCB Power Systems dostarcza silniki ze swojej bazy w Foston, w hrabstwie Derby dla różnych jednostek biznesowych JCB rozsianych po całym świecie oraz dla coraz większej liczby producentów pojazdów. Jednostki biznesowe z kolei montują silniki do szerokiego wachlarza maszyn budowlanych. Silniki są głównie przeznaczone do koparko-ładowarek, spychaczy, i teleskopowo wysuwanych urządzeń do przenoszenia materiałów – które stanowią podstawę oferty JCB.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!