Nowe przedstawicielstwa Hellmann Worldwide Logistics

22 sierpnia 2008, 0:00

W wyniku utworzenia joint venture z litewskim przedsiębiorstwem transportowym Transport Management Group (TMG) Cargo pod nazwą Hellmann Worldwide Logistics firma Hellmann będzie w przyszłości posiadać swoje przedstawicielstwa w krajach bałtyckich, wTalinie (Estonia), Kownie i Wilnie (Litwa). Planowane jest także otwarcie kolejnych biur w Kłajpedzie (Litwa) i Rydze (Łotwa). Młody zespół TMG Cargo, składający się z 25 pracowników, w 2007 roku osiągnął obrót 5,5 milionów euro. Nowe oddziały służą nie tylko kontaktom pomiędzy Niemcami i krajami bałtyckimi, ale też torują drogę na Ukrainę i do Rosji. Powierzchnie magazynów w Wilnie i Kownie wynoszą 1 500 m².

„Utworzenie joint venture postrzegamy jako doskonałe uzupełnienie naszej działalności w Europie Wschodniej“ mówi Patrick Nathe, dyrektor Hellmann East Europe, i dalej wyjaśnia: „Dzięki rozszerzeniu działalności na kraje bałtyckie będziemy mogli w przyszłości oferować swoim klientom wszystkie produkty z jednego źródła, zarówno w zakresie frachtu lotniczego i morskiego, jak i transportu lądowego na terenie Europy. Oddziały w krajach bałtyckich stanowią doskonałe uzupełnienie naszej działalności na Ukrainie i w Rosji.“

„Posiadając wsparcie ze strony firmy Hellmann i możliwości sieci Hellmann, oczekujemy, że w przyszłości będziemy mogli oferować naszym klientom całościowe usługi" mówi Tomas Zdanavivius, dyrektor TMG Cargo. „Niezmiernie cieszymy się, że możemy udostępnić naszą obecną strukturę całej sieci, i dzięki temu stać się częścią ambitnych planów firmy Hellmann wobec krajów bałtyckich.“- dodaje.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!