Nowe filtry Hengst dla pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz

28 listopada 2016, 10:05

W ofercie Hengst pojawiły się nowe filtry powietrza do modeli takich jak Mercedes-Benz Actros, Antos i Arocs.

untitled-3a

Filtr powietrza chroni silnik i znacznie przyczynia się do niezawodnej pracy. Producent zapewnia, że wybór filtrów od Hengst jest właściwym wyborem, jeśli chodzi o obsługę. Uzyskane w testach laboratoryjnych oraz drogowych dane o wydajności nowych filtrów Hengst,  sprawiają, że nowe filtry powietrza E1059L i E1060L dla  pojazdów użytkowych Mercedes-Benz wyróżniają się ponad resztę.

Nowe filtry powietrza nadają się do typów pojazdów Mercedes-Benz Actros II MP4, Mercedes-Benz Antos i Mercedes-Benz Arocs.

Dwa wkłady filtracyjne, umieszczone wewnątrz siebie i wykonane ze specjalnego materiału wodoodpornego, stanowią unikalną cechę, ponieważ zwiększają dostępną powierzchnię filtra. Co więcej, prowadzenie powietrza poprawia się za pomocą stożkowych wkładek filtracyjnych ułatwiających redukcję ciśnienia różnicowego.

untitled-3

Wynikiem tego jest wyższa wydajność filtra powietrza: różnica ciśnień około 31,4 hPa, zdolność pochłaniania pyłu poprawiła się w porównaniu z  produktem modelowym OE – wynosi 1683 g, a całkowita skuteczność filtracji o ponad 99,9% (wszystkie wartości zmierzone zgodnie z ISO 5011), co jest wynikiem lepszym od specyfikacji modelu wyposażenia oryginalnego.

Hengst oferuje również filtry oleju, paliwa i filtry kabiny do pojazdów użytkowych Mercedes-Benz w swojej gamie produktów.

Nowe filtry powietrza powinny trafić na rynek w Polsce w pierwszych miesiącach 2017 roku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!