Polacy coraz częściej inwestują w urządzenia do nawigacji satelitarnej, nic dziwnego – skoro mają ułatwiać życie. Jednak jak się okazuje wiele z tych urządzeń może przysparzać więcej problemów niż korzyści, jeżeli dokonamy niewłaściwego wyboru.
Na polski rynek trafia coraz więcej urządzeń do nawigacji satelitarnej. Niektóre z nich to GPS-y niewiadomego pochodzenia, z niepewnym oprogramowaniem lub bez możliwości serwisowania w Polsce, czy też instrukcji w języku polskim. Dodatkowo wiele znanych firm postanowiło produkować GPSy jedynie po to aby zapełnić lukę w swoim dotychczasowym asortymencie. Pod znakiem zapytania zatem pozostaje jakość niektórych nawigacji, a także sens korzystania z urządzeń, które zamiast ułatwiać nam codzienne życie, wprowadzają chaos i dyskomfort.
Jak uniknąć takich sytuacji? Przede wszystkim warto zainwestować w urządzenia, które są sprawdzone i posiadają odpowiedni hologram potwierdzający jakość.
Przed zakupem nawigacji warto sprawdzić jak długi okres gwarancyjny proponuje producent, oraz jakie są jego warunki. Niektóre firmy dają np. możliwość wymiany urządzenia w ciągu 48 godzin w przypadku awarii. Kolejną rzeczą jaką należy bezwzględnie sprawdzić jest rodzaj oprogramowania jakie zainstalowane jest w urządzeniu. Szczególnie należy się upewnić czy możliwe będą w przyszłości aktualizacje map.
Obecnie w Polsce marką spełniającą powyższe warunki jest Garmin. Urządzenia tej marki są obecne w 5 segmentach: samochodowym, turystycznym, morskim, lotniczym oraz nawigacji do telefonów komórkowych.
Komentarze