Czas podsumowań i planów w Seifert Polska

25 stycznia 2017, 23:42

Realizacja kluczowych założeń i projektów, nowe lokalizacje oraz rozwój powierzchni magazynowych – tak w skrócie można podsumować ubiegły rok, który dla Seifert Polska pod wieloma względami był niezwykle udany. Co czeka operatora logistycznego w ciągu następnych kilkunastu miesięcy?

Miniony rok upłynął pod znakiem rozwoju branży motoryzacyjnej. W Polsce powstało i wciąż przybywa wiele kluczowych inwestycji związanych z tą branżą. Zanotowano 9-procentowy wzrost produkcji poszczególnych komponentów jak silniki czy karoserie, co jest bardzo dobrą wiadomością i prognozą na przyszłość dla operatora logistycznego.

Dynamicznie rozwija się także polski rynek powierzchni magazynowych. To w dużej mierze zasługa ewoluującego sektora e-commerce, którego obsługa jest sporym wyzwaniem logistycznym i wymaga precyzyjnego zaplanowania poszczególnych etapów. Tu niezwykle ważny jest czas dostawy.

Przyszłość logistyki 4.0
Szymon_Szczepanik
Coraz bardziej widocznym trendem w światowej gospodarce jest Czwarta Rewolucja Przemysłowa. Wszechobecne technologie cyfrowe mają szerokie zastosowane również w logistyce, handlu czy przemyśle. O tym jak ważnym aspektem jest automatyzacja procesów mówiono m.in. podczas seminarium BVL, które odbyło się we wrześniu w Katowicach. – Digitalizacja biznesu to zjawisko, z którym mamy do czynienia i trudno się temu przeciwstawiać. Seifert Polska upatruje w nim szansę na rozwój i zwiększenie efektywności – mówi Szymon Szczepanik, General Project Manager, Seifert Polska.

Jakość obsługi klienta
W obsłudze niemal wszystkich branż zauważyć można rosnące wymagania klienta związane z jakością i terminowością. Ponadto podstawowa obsługa logistyczna to już za mało. – Klienci oczekują dodatkowych rozwiązań, dlatego wciąż się doskonalimy i poszerzamy zakres świadczonych usług przy zachowaniu ich komplementarności – dodaje Szymon Szczepanik.

Grupa Seifert zakończyła miniony rok z oczekiwanym wysokim wzrostem, który umożliwi dalszą ekspansję. Powstały dwie nowe lokalizacje we Wrocławiu i Bielsku-Białej, a także nowy oddział w Ostrawie. Tym samym Grupa Seifert posiada już 40 lokalizacji w Europie i dysponuje potencjałem 470 000 m2 powierzchni magazynowej. Zespół Seifert Logistics poszerzył się o 500 nowych pracowników.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!