JAS-FBG S.A. podwaja powierzchnię swoich magazynów

29 października 2008, 0:00

Ostatnie półrocze było dla JAS-FBG S.A. okresem dynamicznego rozwoju usług logistycznych. Odpowiedzią firmy na rosnące zapotrzebowanie rynku jest przeprowadzka do nowych, większych powierzchni magazynowych.

Zmianie uległa lokalizacja magazynu przeładunkowego w Rzeszowie oraz obsługującego południową Polskę magazynu w Sosnowcu (do położonego po sąsiedzku parku logistycznego ProLogis w Będzinie). Pod koniec roku zmienią swoje adresy magazyny w Łodzi, Bydgoszczy i Krakowie. 

Największym wyzwaniem dla firmy będzie sprawna przeprowadzka magazynu w Łodzi. – Łódzki magazyn pełni rolę hubu dla przesyłek z całej Polski, więc musi funkcjonować 24 godziny na dobę – mówi Robert Zawadzki, dyrektor działu krajowej spedycji drobnicowej. Przeprowadzka w żaden sposób nie zakłóci naszej pracy. Dział spedycji drobnicowej JAS-FBG S.A. pracy ma coraz więcej, bo w ostatnim półroczu zanotował potrojenie ilości przewożonych przesyłek.- dodaje.

W nowej łódzkiej lokalizacji firma będzie miała do dyspozycji 5000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej wyposażonej w nowoczesne doki przeładunkowe. Kompleks, w którym zlokalizowany zostanie magazyn – Tulipan Park Łódź – jest nowo wybudowanym parkiem logistycznym położonym we wschodniej części miasta przy drodze krajowej nr 713 na Tomaszów Mazowiecki.

– Starając się, żeby wzrost ilości przewożonych ładunków nie wpływał negatywie na jakość świadczonych przez nas usług zdecydowaliśmy się na wdrożenie systemu kodów kreskowych służących identyfikacji przesyłek – dodaje dyrektor Zawadzki. System, który wdraża firma Consafe Logistics gwarantuje poprawę standardu obsługi w przewozie przesyłek drobnicowych.

Powiększeniu uległy również powierzchnie poznańskiego i wrocławskiego magazynu logistycznego JAS-FBG S.A. W tym ostatnim przypadku impulsem do rozwoju stała się decyzja jednego z kluczowych producentów branży elektronicznej.

– Działalność logistyczna firmy w Prologis Park Wrocław zostanie praktycznie podwojona, tak samo ma to miejsce w Prologis Park Będzin II po pozyskaniu jako klienta czołowego producenta opakowań szklanych z rejonów Polski południowej – mówi Daniel Chodukiewicz, dyrektor działu logistyki, który podkreśla, że to nie koniec ekspansji logistycznej firmy.

Zmiany zaszły również w organizacji działalności spółki. Nastąpiło przekazanie funkcji Zarządu w ręce oddelegowanego Członka Rady Nadzorczej w osobie Ewy Szatanik-Hanczarek. W najbliższym czasie odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy JAS-FBG S.A., które dokona wyboru Zarządu. Kierowanie Spółką Transbud-Katowice, gdzie głównym udziałowcem jest JAS-FBG S.A. powierzono Wiceprezesowi Zarządu – panu Janowi Legawcowi. 

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!