Piąte pokolenie Fiege dołącza do zarządu firmy

23 lutego 2009, 0:00

Grupa Fiege, wywodzący się z Niemiec dostawca usług logistycznych, i jej nowy zarząd są w pełni przygotowani do podjęcia noworocznych wyzwań. Dotychczasowy zarząd spółki, w skład którego wchodzą właściciele (bracia) Heinz i Hugo Fiege oraz dyrektor zarządzający niemieckim oddziałem Fiege – Carsten Taucke, został powiększony: z dniem 1 stycznia 2009r. dołączyli do niego Jens Fiege, do tej pory dyrektor zarządzający międzynarodową działalnością firmy, a także Alfred Messink, uprzednio dyrektor finansowy.

Rozszerzenie składu zarządu oznacza, że do najwyższego kierownictwa przedsiębiorstwa trafia pierwszy reprezentant piątego pokolenia rodziny. Firma wierzy, że nowa, płaska struktura organizacyjna przyniesie Fiege wiele korzyści: wyeliminowany zostanie obecny podział na działalność krajową i międzynarodową, co sprawi, że firma będzie bardziej efektywna. Systematyczna realizacja koncepcji spółki matki znacznie zacieśni strukturę organizacji, tym samym wyraźnie usprawni jej funkcjonowanie i ułatwi proces podejmowania decyzji.

Jako że główną specjalnością Grupy Fiege jest logistyka kontraktowa – działalność nastawiona na zawieranie długoterminowych umów – spółka z optymizmem patrzy w przyszłość. „Nasza firma ma jasno określoną strategię działania, dlatego też znajduje się w idealnej sytuacji, bowiem swą ofertę kieruje do wielu różnych branż. Celem, do którego będziemy dążyć w najbliższej przyszłości jest dalsze rozszerzanie zakresu świadczonych przez nas usług oraz opracowanie nowych rozwiązań w ramach łańcucha dostaw wspólnie z naszymi klientami. Zmiany w strukturze firmy bez wątpienia ułatwią nam to zadanie”, mówi Rembert Horstmann, rzecznik prasowy Fiege.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!