Mobilny serwis wózków widłowych

10 kwietnia 2009, 0:00

Wymiana zużytych opon w wózku widłowym to spory problem, wymagający najczęściej unieruchomienia wózka na kilka godzin a nawet dni czy przetransportowania wózka do punktu serwisowego. Są jednak sposoby aby naprawy dokonać na miejscu.

Wystarczy wezwać serwis dysponujący, specjalnie przeznaczoną do takich zadań, mobilną prasą. Jedną z pierwszych firm na polskim rynku oferującą takie właśnie rozwiązanie jest Still.
Prasa pozwala na wymianę opon w rozmiarach od 8 do 15 cali we wszystkich wózkach, jakie można spotkać na rynku. Znajduje zastosowanie, zarówno w przypadku kół pojedynczych, jak również bliźniaczych – mówi Katarzyna Żelazna z firmy Still Polska – Poza tym dzięki zasilaniu elektrycznemu prasa nie generuje spalin, a w związku z tym może bez problemu pracować nie tylko na, zewnątrz, ale także w halach magazynowych.

Na możliwości serwisowania wózka w miejscu pracy zyskują przede wszystkim ich właściciele i użytkownicy. Wymianę opon zużytych w trakcie codziennej eksploatacji, można, co prawda zaplanować znacznie wcześniej. Ale w przypadku niespodziewanej awarii na skutek pęknięcia czy rozerwania opony – dostarczenie wózka do punktu naprawczego, to nie tylko kłopot z organizacją transportu, ale także kosztotwórczy przestój w pracy przedsiębiorstwa. Poważnie odczuwają to zwłaszcza mniejsze firmy, nie dysponujące pojazdami zapasowymi, które mogłyby zastąpić uszkodzony. W takim wypadku najlepszym sposobem jest wezwanie samochodu serwisowego z mobilną prasą. Krótszy czas naprawy to nie jedyny atut takiej usługi – serwis może dostarczyć także opony na wymianę, a zniszczone zabrać do utylizacji.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!