Pierwszy niezależny box do rozliczania myta we Włoszech

20 lipca 2017, 20:05

Już tej jesieni planowane jest wprowadzenie we Włoszech nowego urządzenia do rozliczania opłat drogowych – DKV BOX ITALIA. Dla przewoźników oznacza to spore oszczędności oraz alternatywę do aktualnego systemu opartego na urządzeniu Telepass i karcie VIA.

Po raz pierwszy użytkownicy włoskich autostrad będą mogli wybrać niezależnego dostawcę zapewniającego rozliczanie myta we Włoszech. Wystarczy jedno urządzenie w postaci DKV BOX ITALIA, które zapewni płynne uiszczanie opłat. Tym samym znika wymóg posiadania kart VIA czy też urządzeń Telepass.

Obok oczywistej korzyści z powodu wygody takiego rozwiązania, przyniesie przewoźnikom również wymierne oszczędności – odpadną koszty z tytułu posiadania karty VIA (około 15 euro rocznie) oraz dzierżawy urządzenia Telepass (około 13 euro rocznie). Wystarczy opłata niewielkiej kaucji za jedno urządzenie.

Operator DKV przechodzi aktualnie proces certyfikacji jako instytucja produkująca swoje własne urządzenia pokładowe. Dzięki oficjalnej zgodzie udzielonej przez zrzeszenie włoskich operatorów autostrad (AISCAT) ruszyły właśnie testy urządzenia i negocjacje kontraktowe z 25 zarządcami włoskich autostrad.

Urządzenie DKV BOX ITALIA oparte jest na nowoczesnej technologii, która automatycznie wykrywa pojazdy i ustanawia należność na wszystkich autostradach płatnych we Włoszech. Firma zapewni łatwe zarejestrowanie nowego urządzenia poprzez internetowy panel klienta. Już dziś z tego miejsca możliwe jest zarządzanie kosztami opłat drogowych ze wszystkich krajów Europy.

Rabaty z Consorzio

Aby pomoć w redukcji kosztów z tytułu opłat drogowych, rząd włoski  utworzył specjalną organizację transportową o nazwie Consorzio. Jeśli użytkownik zarejestrowany jest w programie Consorzio poprzez DKV, automatycznie korzysta z maksymalnych zniżek przenoszonych bezpośrednio na klienta. Mowa tu o 13% rabatu w skali roku na opłaty autostradowe we Włoszech. Jest to maksymalny poziom zniżek dla pojazdów z klasy emisji Euro 5. Co więcej, członkowie Consorzio otrzymują natychmiastowy rabat na przejazdy w jedną stronę przez tunele Fréjus i Mont Blanc.

Jeden box już wkrótce

Wprowadzenie DKV BOX ITALIA planowane jest na czwarty kwartał 2017 roku. DKV Równolegle prowadzi zaawansowane prace nad systemem EETS, czyli uruchomieniem jednego urządzenia pokładowego do naliczania wszystkich typów myta w Europie, co planowane jest to na rok 2018. Za komercjalizację usługi odpowiada podmiot Toll4Europe, łączący wysiłki DKV Euro Service, T-Systems oraz Daimler AG.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!