TISYS w Sanitec Koło

27 kwietnia 2009, 0:00

Sanitec Koło od marca 2009r. korzysta z nowego informatycznego systemu do zarządzania transportem. TISYS to komunikacyjna platforma logistyczna, która pozwala na łatwiejszy i szybszy kontakt między zleceniodawcą a przewoźnikiem, a przez to na znaczną redukcję kosztów w zakresie zaopatrzenia produkcji i dostaw do odbiorców. Wdrożeniem systemu zostały objęte wszystkie lokacje logistyczne firmy.

TISYS, poprzez kompleksową obsługę zlecenia, pozwala na efektywniejsze wykorzystanie zasobów Sanitec Koło, ograniczenie wydatków oraz usprawnienie przepływu informacji. System modułowy platformy, obsługując procesy transportowe, począwszy od ich rejestracji, a kończąc na dostarczeniu towaru do miejsca przeznaczenia, ograniczy zbędną biurokrację, co pozwoli na dużo szybszą komunikację między Sanitec Koło i przewoźnikami.

Prosty system – większe możliwości
Na TISYS składają się cztery moduły: TICAP, TIFLOW, TISLOT oraz TITRAC. Poruszając się odpowiednio między nimi osoba zajmująca się transportem w firmie może złożyć zlecenie, wybrać oferenta, ustalić ramy czasowe, w których ma nastąpić załadunek i rozładunek oraz sprawdzić statut przesyłki. Tak skonstruowany system pozwala na znaczne skrócenie czasu, który poświęcany był dotąd na wyszukiwanie firm spedycyjnych oferujących najlepsze warunki.

Ważne jest, że TISYS to system zamknięty. Bazę partnerów logistycznych buduje osoba odpowiedzialna za dystrybucję w firmie. Wybierani są przewoźnicy zweryfikowani przez Sanitec Koło pod względem kwalifikacji i niezawodności i tylko oni mają wgląd do zleceń. Takie rozwiązanie daje wysoką gwarancję bezpieczeństwa oraz jakości wykonywanych usług„– mówi Grzegorz Cupta Manager ds. Dystrybucji Sanitec Koło.

TISYS pozwala na łatwiejsze przeprowadzanie zapytań ofertowych, nie trzeba bowiem powielać tego samego tekstu i przesyłać do każdego przewoźnika osobno. Ponadto system sam automatycznie zestawia wszystkie oferty pod kątem proponowanej stawki i sortuje je od najniższej do najwyższej – zalety wdrożonego systemu zauważa Julia Karwacka, Specjalista ds. Dystrybucji Sanitec Koło.

System TISYS został wdrożony w lokacjach objętych przewozami Intercompany Sanitec oraz Scanaqua. Dzięki dużemu zaangażowaniu pracowników Sanitec KOŁO udało się to osiągnąć w założonym czasie. Korzyści płynące z wdrożenia to poza redukcją biurokracji, czasu oraz kosztów transportu, również transparentność przekazywania i zlecania ofert zarówno ze strony zleceniodawcy, jak i zleceniobiorcy.

System pozwala na szybkie i proste przeglądanie ofert od przewoźników oraz umożliwia porównywanie ich w celu wybrania najlepszego zlecenia. Daje to dużą przejrzystość oraz znacznie obniża koszty” – podsumowuje Specjalista ds. Dystrybucji Sanitec KOŁO, Krzysztof Szmagalski.

Platforma logistyczna TISYS należy do firmy Transporeon Sp. z o.o. to firma specjalizująca się w rozwiązaniach informatycznych dla logistyki oraz lider branży bezpośrednich połączeń między firmami załadunkowymi i przewoźnikami. Zespół firmy Transoreon Sp. z o.o. to specjaliści w dziedzinach logistyki, informatyki, doradztwa i handlu, których wiedza i doświadczenie gwarantują szybkie oraz profesjonalne rozwiązania.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!