Moda na mycie bezdotykowe

30 kwietnia 2009, 0:00

Miniony rok to znaczący wzrost ilości myjni bezdotykowych w całym kraju. Wystarczy rozejrzeć się po swojej najbliższej okolicy, aby przekonać się jak wiele obiektów tego typu powstało w ostatnim czasie. Inwestycję w myjnię warto potraktować jako doskonałe rozwinięcie już prowadzonej działalności – stacji kontroli, serwisu pojazdów czy stacji paliw. Firma WSOP ma w swojej ofercie urządzenia różnego typu: od myjni bezdotykowych, poprzez myjnie szczotkowe, a na tunelowych kończąc.

W ostatnim czasie myjnie bezdotykowe bezapelacyjnie podbijają rynek usług mycia pojazdów. Wśród kierowców rośnie popyt na samodzielne i tańsze mycie pojazdów, a dla inwestora liczy się niższy koszt inwestycji. Zdaniem menedżera ds. myjni Artura Czekaja zyski generowane przez myjnie są zawsze uzależnione od lokalizacji, jakości usługi oraz obecności konkurencji.
Przy założeniu sporego ruchu klientów porównanie wypada zdecydowanie na korzyść myjni bezdotykowych. Co prawda, cena mycia jest w tym przypadku niższa, a koszty jednostkowe wyższe, ale i tak potencjalne zyski z funkcjonowania takiej myjni mogą być nawet dwukrotnie wyższe, niż w przypadku myjni szczotkowej – przekonuje Artur Czekaj.

Nowoczesny design to więcej klientów

Dla klienta myjni istotnym elementem jest jej lokalizacja, bliskość od domu czy też położenie przy trasie pokonywanej codziennie w drodze do pracy. To jednak nie wszystko. Równie duże znaczenie ma wygląd, bo każdy klient „kupuje oczami.” Chętniej zawita do obiektu, który po prostu ładnie wygląda i przyciąga wzrok. Myjnie o atrakcyjnych wzorach dają klientom poczucie wysokiej jakości usług. Nowoczesne wzornictwo pozwala na wyprzedzenie lokalnych konkurentów w walce o klientów.
Firma WSOP w swoje ofercie posiada do wyboru pięć rodzajów wiat myjni bezdotykowych: portowy, trapezoidalny, siodłowy, płaski i kopulasty. Dodatkowo można zastosować jaskrawe kolory, znaki reklamowe, akcesoria i dodatki do stworzenia indywidualnego charakteru.
Modułowa konstrukcja pozwala zainstalować tyle stanowisk, ile jest akurat potrzebne dla danej inwestycji. W przyszłości będzie można bez przeszkód dołączać kolejne. Wersja kompaktowa obejmuje 1-3 stanowisk, w wersji maksimum można wybudować nawet 8 stanowisk dla szybkiej, dokładnej pielęgnacji pojazdu bez stania w kolejkach.
W zależności od układu działki myjnie samoobsługowe mogą być zamknięte z tyłu albo wykonane jako przejazdowe. Nawet jeżeli klient posiada już myjnię szczotkową, to powinien rozważyć zainstalowanie myjni samoobsługowej. Na korzyść takiego rozwiązania działa fakt, iż wyposażenie techniczne obu urządzeń pasuje zwykle do pomieszczenia technicznego myjni automatycznej – mówi A. Czekaj.

Innowacyjna technologia

Sprzedawane przez WSOP myjnie to nie tylko atrakcyjny wygląd, ale również technologia z najwyższej półki oraz przemyślane rozwiązania. Zastosowanie falownika przekłada się na spore oszczędności podczas eksploatacji. Pozwala na korzystanie z różnych prędkości pompy i sterowanie ciśnieniem oraz przepływem wody niezależnie od programu mycia. Oznacza to oszczędność kosztów wody i środków chemicznych.
Specjalny kształt ramion obrotowych daje pełny, 360-stopniowy zakres korzystania z lancy wysokociśnieniowej i szczotki piany. Klientowi myjni pozwala to na swobodę ruchu – umożliwia pełen obrót każdej lancy podczas mycia samochodu.

Przy pomocy programu administracyjnego ProfitManager można w prosty i wygodny sposób zarządzać kilkoma myjniami. Tworzenie statystyk, zarządzanie cenami, programowanie kart do myjni oraz zarządzanie klientami – to tylko niektóre z wielu możliwości oferowane przez ProfitManager’a.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!