Impulsywny kierowca zaatakował inspektora

1 września 2017, 14:33

Inspektorzy, którzy prowadzili czynności kontrolne na terenie Wałcza, natknęli się na nieokrzesanego kierowcę. Około godziny 19:00 zatrzymali do kontroli pojazd na litewskich blachach, którym przewożone było zboże na trasie Litwa – Niemcy.

Pracownicy WITD od początku podejrzewali, że pracę tachografu coś zakłóca. Z wydruków karty kierowcy, a także zapisów tachografu cyfrowego wynikało, że od 35 minut kierowca powinien odbywać postój, ten jednak nie przyznał się do manipulacji. Inspektorzy nakazali odłączenie naczepy od ciągnika siodłowego, aby sprawdzić impulsator z czym kierowca miał problemy.

Najpierw próbował zwolnić blokadę przy pomocy młotka, a następnie wziął tzw. „breszkę” próbując zwolnić blokadę jedną ręką, następnie drugą zdjął magnes z impulsatora skrzyni biegów. Wezwany do oddania magnesu, wyrzucił go w pobliskie krzaki, a metalowym prętem zaatakował inspektora. Kierowca został obezwładniony i w kajdankach został przekazany w ręce policji. W związku z powyższymi naruszeniami kierowca został ukarany mandatem, a wobec firmy wszczęto postępowanie administracyjne.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!