Uroczyste otwarcie fabryki Bridgestone w Stargardzie Szczecińskim

29 maja 2009, 0:00

18 maja 2009r. odbyło się oficjalne otwarcie nowoczesnego zakładu produkcyjnego Bridgestone w Stargardzie Szczecińskim. To już piąta inwestycja koncernu w Polsce. Jej wartość wyniosła 200 milionów euro.

Nowa fabryka produkuje opony radialne do samochodów ciężarowych i autobusów. Zgodnie z założeniami, wielkość produkcji do 2010 roku osiągnie poziom 2500 opon dziennie.

Zakład ten to duży krok w stronę realizacji naszego głównego celu, jakim jest długofalowy rozwój Bridgestone w Europie – tłumaczy Toru Tsuda, prezes Bridgestone Europe.
Fabryka w Stargardzie, dzięki zaawansowaniu technologicznemu, jest przygotowana, aby dostarczać wysokiej jakości produkty, spełniające wymagania niezwykle konkurencyjnego rynku oponiarskiego w Europie.

W ceremonii otwarcia uczestniczyło ponad stu gości, w tym wysokiej rangi przedstawiciele polskich władz państwowych, regionalnych i lokalnych, a wśród nich: Rafał Baniak, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki, Ryuichi Tanabe, Ambasador Japonii w Polsce oraz Władysław Husejko, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego. W uroczystości wzięli również udział przedstawiciele regionalnych i lokalnych mediów, lokalnych organizacji oraz przedsiębiorcy.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!