Energooszczędne wózki widłowe Still

1 czerwca 2009, 0:00

Tryb Blue Q, w który wyposażono najnowsze wózki widłowe Still, to koncepcja pozwalająca zaoszczędzić nawet do 20% energii bez uszczerbku na wydajności przeładunkowej. Aby go aktywować operator musi jedynie nacisnąć przycisk (jak sugeruje nazwa – niebieski), znajdujący się w kokpicie wózka.

W zależności od wyposażenia i zastosowania, odbiorniki elektryczne zużywają do 35% całkowitego poboru energii. Podstawową zaletą funkcji Blue Q jest inteligentna optymalizacja charakterystyki napędu, polegająca na oszczędności energii w taki sposób, żeby nie wpływała ujemnie na proces pracy.
Tryb Blue Q pozwala nie tylko na kontrolowanie reakcji wózka podczas jazdy, lecz także na odłączanie urządzeń elektronicznych aktualnie niewykorzystywanych.
W nowych wózkach Still, seryjnie wyposażonych w Blue Q, włączone przednie reflektory automatycznie kończą pracę przy wybraniu kierunku jazdy do tyłu. Przy dłuższym postoju lub gdy operator opuszcza wózek wyłącza się także szperacz, światła do jazdy w dzień, a nawet ogrzewanie.
Mniejsze zużycie energii ma bezpośredni wpływ na trwałość baterii oraz efektywność pracy na jednym jej ładowaniu.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!