Nowe autobusy Scania Citywide LF dla Konina

5 października 2017, 9:51

8 nowych, niskoemisyjnych autobusów Scania Citywide 12 LF zostanie dostarczonych do MZK w Koninie w ramach umowy podpisanej na początku października br.

Niskowejściowe, niskopodłogowe autobusy Scania Citywide są przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. 12-metrowe pojazdy posiadają klimatyzację, wyposażono je także w automaty do sprzedaży biletów, ekrany LCD oraz monitoring. Autobusy spełniają normę emisji spalin Euro 6, a komora silnika posiada system detekcji i gaszenia pożarów. Autobusy zostaną dostarczone do 15 grudnia 2017 roku. Wartość umowy sięga blisko 10 mln zł.

– Scania Citywide 12LF to uniwersalny autobus miejski zapewniający komfort dla kierowcy, jak i pasażerów. To co go wyróżnia, to wnętrze klasy premium, które jest zaprojektowane bardzo nowocześnie oraz świetnie izolowane od hałasów z zewnątrz. Ponadto nasze autobusy słyną z wyjątkowo niskich kosztów eksploatacji oraz niskiej emisji CO2 – komentuje Artur Wojtowicz, regionalny kierownik sprzedaży autobusów Scania Polska S.A.

Współpraca Scania z miastem Konin ma już ponad 20-letnią tradycję. Pierwszy wygrany przetarg w tym mieście odbył się w 1996 roku i dotyczył dostawy 10 autobusów niskowejściowych Scania MaxCi. Z kolei w latach 2006 – 2009 lokalne MZK zakupiło
7 pojazdów Scania OmniCity.

Autobusy Scania Citywide są dostępne w różnych konfiguracjach, o długości od 10,9 do 18 metrów. Zamawiający może wybrać dowolny układ i długość pojazdu, które najlepiej odpowiadają konkretnym potrzebom transportowym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!