Hybrydowy Atego zdobył nagrodę przed premierą

2 lipca 2009, 0:00

Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybrid, mimo iż dopiero jest w fazie testów konsumenckich a jego wprowadzenie na rynek planowane jest na 2010r., już odnosi sukcesy i otrzymał pierwsze wyróżnienie. Atego dostał nagrodę za najlepsze rozwiązanie proekologiczne od władz Wuerttembergii.

Dzięki zastosowaniu napędu hybrydowego w ciężarowym pojeździe, zredukowano emisję CO2 oraz zużycie paliwa nawet do 20% w dłuższej perspektywie, w porównaniu do konwencjonalnego napędu. Kolejną korzyścią płynącą z zastosowania napędu elektrycznego przy ruszaniu oraz hamowaniu, jest znaczące zmniejszenie poziomu hałasu i poprawienie jakości powietrza w zatłoczonych miejskich strefach.

Nagroda „Ekologiczne technologie” (Baden-Wuerttemberg Environmental Technology Award) przyznawana jest wybitnym rozwiązaniom technologicznym z regionu Badenii-Wuerttembergii (stolica – Stuttgart). Mercedes-Benz Atego BlueTec Hybryd został wyróżniony w kategorii "Redukcja emisji i sekwestracja".

W 2007 r. został zainaugurowany program „Tworzymy transport przyszłości”, który obejmuje sieć globalnych działań badawczo-rozwojowych. Program ten za cele obrał sobie realizację wizji bezemisyjnych pojazdów użytkowych w powszechnym zastosowaniu. Ważnym wydarzeniem w tej kwestii było rozpoczęcie testów konsumenckich na wspomnianych już hybrydowych pojazdach ciężkich, oraz stworzenie Światowego Centrum Hybryd.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!