Pijany kierowca autobusu przewoził dzieci do szkoły

9 października 2017, 11:20

Inspektorzy Siedleckiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali kierowcę autobusu do rutynowej kontroli. Miał blisko 2,4 promila. Sprawa trafiła do sądu.

Kierowca autobusu kursującego na regularnej linii został zatrzymany w środę, 4 października 2017 r. podczas wykonywanych czynności w punkcie kontrolnym przy drodze krajowej nr 2 w Marysinie. O godzinie 13:45 autobus marki Karosa jeżdżący na stałej trasie Kałuszyn – Koszewnica – Kałuszyn, został poddany rutynowej kontroli. Kierowca został przebadany na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu (urządzenie AlcoBlow). Wynik badania wskazał, że mężczyzna przewozi dzieci ze szkoły podstawowej na podwójnym gazie. W związku z tym poddano prowadzącego autobus dokładniejszemu badaniu przeprowadzonemu alkomatem Alco-Sensor IV.

Wynik badania to 2,39 promila w wydychanym powietrzu. Po 15 minutach przeprowadzono ponowny test. Zawartość alkoholu spadła nieznacznie do 2,24 promila. Nietrzeźwy kierowca został przekazany w ręce policji w Mrozach.

Za prowadzenie pojazdu w stanie upojenia alkoholowego mężczyźnie grozi kara grzywny, ograniczenie lub pozbawienie wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów określonego rodzaju od roku do 10 lat.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!