Betonomieszarka Renault Premium Lander 8×4 z lekkimi felgami Alcoa

6 lipca 2009, 0:00

Firma Alcoa Wheels oraz Renault Trucks podkreśliły swoje długoletnie partnerstwo nową prezentacją na ostatniej wystawie międzynarodowej w Paryżu. Nowa super lekka betonomieszarka Renault Premium Lander 8×4 została zaprezentowana, wyposażona wyłącznie w poszerzone felgi Alcoa na osiach napędzanych, które mają istotny wpływ na obniżenie masy własnej pojazdu.

Poprzez modyfikację ciężarówki z dwunastu aluminiowych felg 22,5 x 9,00 z oponami na wszystkich osiach na cztery felgi 22,5 x 9,00 i cztery 22,5 x 17,00 felgi Alcoa z oponami Super Single na osiach napędzanych zaoszczędzono 261 kg masy pojazdu z czego oszczędność na felgach Alcoa wyniosła aż 196 kg. W porównaniu z podwoziem 8×4 na standardowych felgach stalowych 22,5 x 9,00 ciężarówka z aluminiowymi felgami wraz z czterema szerokimi na osiach napędzanych jest lżejsza aż o 475 kg!

Wybór felg aluminiowych Alcoa dla tej betonomieszarki jest koniecznością, gdyż wytwórcy betonu chcą ładować 8 m3 betonu zamiast 7 m3, bez przekraczania maksymalnej masy całkowitej pojazdu, która to w Europie wynosi dla czteroosiowego pojazdu 32 tony. Takie zwiększenie ładowności przy każdym kursie pozwala zwiększyć obrót, tym samym zmniejszając zanieczyszczenie środowiska. Poza niższą wagą felgi Alcoa oferują wiele innych zalet. W porównaniu z felgami stalowymi są one silniejsze (4 razy) co sprawia że są szczególnie użyteczne w pojazdach budowlanych.

Innym aspektem ekonomiki użytkowania felg Alcoa jest lepsze odprowadzanie ciepła, mniejsze zużycie paliwa i opon oraz zwiększenie trwałości hamulców i zawieszenia ciężarówki. Felgi Alcoa są kute ze specjalnego stopu aluminium – są w 100% przetwarzalne co czyni je szczególnie przyjaznymi dla środowiska naturalnego.

Więcej informacji na temat felg Alcoa na stronie www.alcoawheels.com

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!