Branża transportowa nagradza Michelin

13 lipca 2009, 0:00

10.000 przedstawicieli branży transportowej z Wielkiej Brytanii i Niemiec przyznało oponom Michelin w pierwszym półroczu 2009 roku trzy prestiżowe wyróżnienia.

Eksperci i przedstawiciele branży transportowej zapytani przez brytyjski Motor Transport Magazine przyznali Michelin Motor Transport Award za 2009 roku w kategorii „innowacyjność”. Opona ciężarowa Michelin X One MaxiTrailer została wskazana jako symbol zaawansowania technologicznego opon Michelin.

Opona Michelin X One MaxiTrailer charakteryzuje się przebiegami dłuższymi nawet o 50% . Jest to możliwe dzięki większej o 35% ilości gumy i poszerzeniu bieżnika o 120 mm w porównaniu z profilem 19.5”. Na duży potencjał opony wpływa również możliwość pogłębiania bieżnika i bieżnikowanie karkasu w unikalnej technologii Michelin RemiX. Technologia ta zapewnia oponie poddanej bieżnikowaniu wykonanie przebiegu porównywalnego z przebiegiem nowej opony Michelin.

Ponadto Michelin uznany został za najlepszą markę opon w konkursie Best Tire Brand 2009, który zorganizowany został przez niemieckie magazyny specjalistyczne Trans Actuell, Fernfahrer oraz Lastauto Omnibus. Z 55.5% wskazań, ponad 8.000 fachowców z branży transportowej zaznaczyło, że jakość, niskie koszty operacyjne oraz gwarancja optymalnego bezpieczeństwa na drodze są znakami rozpoznawczymi produktów Michelin.

Koleje wyróżnienie – nagrodę Image Award 2009 firmie Michelin przyznał niezależny niemiecki instytut Bielefelder Marktforschungsinstitut Emnid, który sprawdził postrzeganie marki Michelin wśród 400 profesjonalistów reprezentujących 99 firm branżowych z Niemiec. Michelin wyprzedził konkurentów otrzymując 848 na 1000 punktów; aż 93.1% pytanych potwierdziło, że opony Michelin zasługują na ich rekomendację.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!