Data System dla Orlen Transport

6 sierpnia 2009, 0:00

Poznańska firma Data System wygrała przetarg na wdrożenie w spółce Orlen Transport autorskiego systemu informatycznego DS Flota do zarządzania flotą pojazdów.

Orlen Transport jest największym przewoźnikiem paliw płynnych w Polsce. Każda autocysterna, z liczącej 190 pojazdów floty, należącej do przedsiębiorstwa będzie miała zamontowane urządzenie GPS. Dzięki temu firma będzie mogła na bieżąco monitorować pracę kierowców, całodobowo śledzić pozycje autocystern, ich trasy, czasy przejazdu do wskazanej stacji, przebieg procedur rozładunku, a w razie niebezpieczeństwa system natychmiast powiadomi dyspozytorów o zdarzeniu.

Wszystkie uzyskane informacje z zainstalowanego na pojazdach systemu GPS oraz danych z innych aplikacji IT firmy Orlen Transport będą automatycznie raportowane osobom nadzorującym pracę floty cystern. Platforma DS Flota będzie również na bieżąco alarmować o wszelkich nieautoryzowanych zdarzeniach związanych z przewozem paliw.

Wdrażany system zarządzania flotą w pełni zautomatyzuje aktualnie istniejące procesy funkcjonujące w Orlen Transport.

Nad przygotowaniem kompleksowego systemu dla Orlen Transport firma Data System pracowała od wielu miesięcy. „Tajemnica naszego sukcesu polega właśnie na tym, że klient nie musi wybierać spośród gotowych propozycji, lecz to my tworzymy „szyty na miarę” system zarządzania opierający się na konkretnych potrzebach Klienta” –wyjaśnia Krzysztof Głogowski, dyrektor handlowy Data System.

Dzięki temu koszt inwestycji zwrócą się w bardzo krótkim czasie i system od razu zaczyna przynosić wymierne korzyści w postaci ograniczenia wydatków, podniesienia wydajności funkcjonowania przedsiębiorstwa i zwiększenia efektywności pracy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!